Skocz do zawartości

[60l] Oświetlenie w pokrywie :/


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem na etapie zakładania akwarium 60l. Chcę zrobić tam biotop Ameryki Pd dla ryb tropikalnych. Staram się, żeby akwarium było jak najlepiej przygotowane - wszystko musi być porządnie :D

Moje pytanko to czy jedna świetlówka w pokrywie (15W) wystarczy dla roślin, występujących w tym biotopie. Liczę koszty przy zakładaniu tego akwarium i nie chcę wydawać kasy na niepotrzebne, niekonieczne rzeczy :!:

Narazie nie mam roślin (póki co gromadzę wszyskie niezbędne materiały i osprzęt), ale na pewno trochę ich będę miał :] Chciałem posadzić w nim też trawkę brazylijską.

 

Za wszystkie odpowiedzi wielkie dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 25l aqwa oświetlenie 20W. Roślinki póki co- czyli ok 3 m-cy rosną, już 2 razy przycinałam (nie chcę gąszczu). Spróbuj najpierw z tą 20 tką nie jest to duży koszt a nuż nie będziesz potrzebował więcej. Co prawda nasz litraż akwariów się różni, ale tylko tyle mogę Ci poradzić. Jeśli była to jakaś rada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 25l aqwa oświetlenie 20W. Roślinki póki co- czyli ok 3 m-cy rosną, już 2 razy przycinałam (nie chcę gąszczu). Spróbuj najpierw z tą 20 tką nie jest to duży koszt a nuż nie będziesz potrzebował więcej. Co prawda nasz litraż akwariów się różni, ale tylko tyle mogę Ci poradzić. Jeśli była to jakaś rada

Wielkie Dzięki :)

Wszystko jasne. Temat do zamknięcia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...