Skocz do zawartości

[375L] LT początki


bahu100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

LT nie musi dojrzewać. :geek:

Nominacja w kategorii "post miesiąca"...

Zanim zaczniesz ironizować, dowiedz się więcej nt. LT i poprawiaj użytkowników. Twoja wiedza być może jest nieoceniona, ale jeśli co do czegoś nie jesteś pewien, to przemilcz lub zapytaj o uzasadnienie mojej wypowiedzi.

 

http://www.bojownik.pl/index.php?showtopic=5106

 

Akwarium takie nie wymaga również dojrzewania po założeniu; można je zasiedlać już na drugi dzień. Wszystko to dlatego, że rośliny, rosnąc w glebie, są znacznie bardziej "aktywne", konsumują ogromne ilości związków azotu, szkodliwych dla ryb i innych zwierzątek wodnych.

To tylko fragment, reszta informacji i argumentów w w/w linku. Sam bazując na własnych doświadczeniach po prawie roku uprawy roślin w akwarium typu LT mogę potwierdzić słuszność tej teorii wg. Pani Diany Walstad.

 

Akwarium ładnie się rozwija, osobiście wolałbym skalary bliższe dzikszej odmianie :)

To teraz wysil się trochę i przeczytaj post niżej z tego linku co podałeś

Każde akwarium potrzebuje czasu na dojrzewanie. Może w LT ten czas jest krótszy ale na pewno nie wolno wpuszczać ryb na drugi dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz wysil się trochę i przeczytaj post niżej z tego linku co podałeś

Każde akwarium potrzebuje czasu na dojrzewanie. Może w LT ten czas jest krótszy ale na pewno nie wolno wpuszczać ryb na drugi dzień

Jest wyraźnie napisane że można na drugi dzień już zasiedlać. Więc nie wiadomo o co ci znowu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LT nie musi dojrzewać. :geek:

Nominacja w kategorii "post miesiąca"...

Zanim zaczniesz ironizować, dowiedz się więcej nt. LT i poprawiaj użytkowników. Twoja wiedza być może jest nieoceniona, ale jeśli co do czegoś nie jesteś pewien, to przemilcz lub zapytaj o uzasadnienie mojej wypowiedzi.

 

http://www.bojownik.pl/index.php?showtopic=5106

 

Akwarium takie nie wymaga również dojrzewania po założeniu; można je zasiedlać już na drugi dzień. Wszystko to dlatego, że rośliny, rosnąc w glebie, są znacznie bardziej "aktywne", konsumują ogromne ilości związków azotu, szkodliwych dla ryb i innych zwierzątek wodnych.

To tylko fragment, reszta informacji i argumentów w w/w linku. Sam bazując na własnych doświadczeniach po prawie roku uprawy roślin w akwarium typu LT mogę potwierdzić słuszność tej teorii wg. Pani Diany Walstad.

 

Akwarium ładnie się rozwija, osobiście wolałbym skalary bliższe dzikszej odmianie :)

 

Oczywiście że to fragment. Fragment, który był dla Ciebie wygodny. Proponuję rozwinąć ten cytat:

 

- Tu też mam pewne zastrzeżenia a to z uwagi na to, że bardzo często kupując roślinki do akwarium, zwłaszcza z allegro albo sklepu typu KAKADU, kupujemy rośliny uprawiane emersyjnie, tzn., które uprawiane były bez pełnego zanurzenia w wodzie. Sadząc taki roślinki do Akwarium i zalewając je wodą, zmieniamy im całkowicie środowisko i rośliny przez jakiś czas muszą się zaaklimatyzować do nowych warunków. Często sam fakt przesadzenia roślin powoduje, że roślinki na pewien okres aklimatyzacji przestają rosnąć. W tym czasie ich możliwości pochłaniania związków azotowych też jest mocno ograniczone. Dlatego z tym wpuszczaniem rybek to ja bym się nieco powstrzymał. Oczywiście jak jest to zbiornik 50 l lub większy to wpuszczenie jednej, czy dwóch rybek nie stanowi zagrożenia, ale przy większej ilości może już być niebezpiecznie. Natomiast w mniejszych zbiornikach tego typu, poczekałbym z wpuszczeniem ryb, do czasu spostrzeżenia, że rośliny szybkorosnące idą w górę.

Najważniejsza jest praktyka i zdrowy rozsądek, przyjacielu. Sam internet nie wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No, fajnie się wszystko rozrasta ;) bardzo mi się podoba.

Napisz, czy stosujesz się do zasad LT? czy już coś mixujesz? Jak z nawożeniem i CO2?

Interesuje mnie to bo też mam LT , a jednak mało tu takich baniaczków :roll: owszem są na ziemi, ale raczej hybrydy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gory przepraszam za brak polskich znakow, ale niestety moja obecna klawiatura ich nie uwzglednia :zamieszany:

No wiec witam, witam po dlugim czasie kolege ;) Musze przyznac ze jestem pelna podziwu. Bardzo mi sie podoba Twoje kolejne akwa. Wyglada tak bardzo naturalnie. Najlepiej sie prezentuje z dotychczasowych, tak majestatycznie wg mnie. Jedyna zmiane ktora ja osobiscie bym wykonala, to posadzenie jakies czerwonej rosliny po lewej stronie, jak dla mnie to za zielono, ale to tylko moja subiektywna ocena. A tak poza tym to jeden z moich ulubionych zbiornikow na tym forum :)

Pozdrawiam i zycze dalszych sukcesow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No, fajnie się wszystko rozrasta ;) bardzo mi się podoba.

Napisz, czy stosujesz się do zasad LT? czy już coś mixujesz? Jak z nawożeniem i CO2?

Interesuje mnie to bo też mam LT , a jednak mało tu takich baniaczków :roll: owszem są na ziemi, ale raczej hybrydy

Stosuje się do zasad LT duzo karmie ryby mało podmieniam wody tylko dolewam osmoze zmieszana z kranówą wczoraj mierzyłem parametry wody no3-10 po4-0,1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...