Skocz do zawartości

[375L] LT początki


bahu100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 150x50x50

Oświetlenie - 156W

Filtracja -tetra 1200 +tetra 700+wew Blumodular

Podłoże -ziemia+żwir

Obsada- skalar peru altum

witam chciałbym przedstawić akwarium bardzo świeżutkie zalane 2 dni temu, korzenie jeszcze nie ułożone powoli będę aktualizował zbiornik

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

baniak jest w sam raz na skalar peru altum to jest odmiana skalara nie posiadam prawdziwych altum

Jest na nie za niskie po prostu one mogą osiągnąć w akwariach około 30 cm. więc będą miały nisko za nisko. W zamian za nie polecam np. Pterophyllum scalare spec. Manacapuru Red Shoulder (żaglowiec skalar czerwonogrzbiety) też bardzo ładne:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, Skalar Peru Altum jest tylko ODMIANĄ danego gatunku, czyli żaglowca skalara (P. Scalare). Zobacz teraz na google, do ilu skalar dorasta na wolności. Zwykle podaje się, że 25cm prawda? W akwarium jest znacznie mniejszy, dla skalarów się zaleca już 200L, ponieważ takie akwarium jest najmniejsze posiadające 50cm wysokosci.

 

375L dla tych rybek to już normalny domek.

 

Skąd masz dane, że manacupuru jest mniejszy od Peru Altuma? Różnice są niewielkie, miałem te i te dorosłe. Rozmnażam P. Scalary już trochę czasu, i Twoja wypowiedź mnie bardzo zdziwiła. Może źródła podasz?

Andrzej Kociołkowski właśnie odpisał mi, że Skalar Peru Altum dorasta do 15-20cm wysokości, więc skąd wjechałeś tym 30cm?

 

Wciąż mam wrażenie, że mylisz je z P. Altumem, prawdziwym Żaglowcem Wysokim (żadnym skalarem). A to jest ogromna różnica, prawdziwy altum jest zupełnie inny niż skalar, można nawet stwierdzić, że top przeciwieństwo skalara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

LT nie musi dojrzewać. :geek:

Nominacja w kategorii "post miesiąca"...

Zanim zaczniesz ironizować, dowiedz się więcej nt. LT i poprawiaj użytkowników. Twoja wiedza być może jest nieoceniona, ale jeśli co do czegoś nie jesteś pewien, to przemilcz lub zapytaj o uzasadnienie mojej wypowiedzi.

 

http://www.bojownik.pl/index.php?showtopic=5106

 

Akwarium takie nie wymaga również dojrzewania po założeniu; można je zasiedlać już na drugi dzień. Wszystko to dlatego, że rośliny, rosnąc w glebie, są znacznie bardziej "aktywne", konsumują ogromne ilości związków azotu, szkodliwych dla ryb i innych zwierzątek wodnych.

To tylko fragment, reszta informacji i argumentów w w/w linku. Sam bazując na własnych doświadczeniach po prawie roku uprawy roślin w akwarium typu LT mogę potwierdzić słuszność tej teorii wg. Pani Diany Walstad.

 

Akwarium ładnie się rozwija, osobiście wolałbym skalary bliższe dzikszej odmianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...