Jump to content

Gupiki-brak narybku.


Recommended Posts

Mam w 54l od 7 miesięcy gupiki.Dawniej gdy miałem 2 samce i 3 sami w ogóle się nie rozmnażały.Teraz mam tylko stosunek 1:1 (samiec i samica).Samiec cały czas ją goni,lecz samica się przed nim chowa.Dlaczego one się nie rozmnażają? Wiem że gupikom wystarczy czas i same się rozmnożą,lecz już od długiego czasu nic się nie pojawiło.Dlaczego więc nie ma małych??

 

Dodam że:

Temperatura wynosi 24-26*c

Zagęszczenie:średnie.

Link to comment
Share on other sites

To raczej niemożliwe by nie było młodych(no chyba że trafiłeś na jakieś bezpłodne osobniki)najprawdopodobniej narybek w całości zostaje zjadany czy trafia do filtra.Z mojej praktyki samice które przebywały z samcami,oddzielone od nich jeszcze wielokrotnie wydają potomstwo,przy rozmnażaniu tych ryb,trzeba wspomnieć bardzo pozytywną rolę roślin pływających np. wgłębka gdyż małe rybki muszą jak to sie mówi zaczerpnąć powietrza i kilkanaście minut usadawiają się na roślinach właśnie blisko lustra wody i dopiero następnego dnia mamy ławiczkę narybku,a po następnych kilku rybki się rozpraszają.

Link to comment
Share on other sites

Kotnik mam,ale stoi pusty.Samica owszem ostatnio trochę jakby przytyła,lecz w okolicach podbrzusza ma plamkę tylko że brązową,nie czarną.Czy jest sposób (np. podwyższenie temperatury) by chętniej ''postarały się o młode'' może umieścić je obie w kotniku i po dniu wyjąć samca a zostawić samicę?

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...