Skocz do zawartości

Zbiornik 84l


Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium z wyposażeniem dostałem "nieco" w spadku. Mieści się ono w miejscu pracy.

 

Obsada, jaką zastałem:

1x sum indyjski (ok. 20 cm, większość czasu spędza leżąc na dnie)

3x welon (2x po ok. 8 cm, 1 mniejszy)

1x żałobniczka

1x zbrojnik niebieski

1x pielęgnica zebra

 

Po jakimś czasie doszedłem do wniosku, ze fauna akwarium wygląda ubogo, więc dokupiłem:

6x danio pręgowany

6x neon innesa

4x sum rekini

4x kirysek pstry

2x żaglowiec skalar

kilka krewetek red cherry

 

Flora:

odrobina mchu jawajskiego

 

W ciągu kilku pierwszych dni z kompletną obsadą wiele się działo w akwarium, swoje "popisy" zaczęła pielęgnica z niewielką pomocą skalarów. Owa pielęgnica większość czasu spędza ukryta za wielkim kamieniem i namiętnie atakowała podpływające ryby. W wyniku tego 2 sumiki rekinie prawie kompletnie pozbawiała ogonów, przez co zginęły. Pod moją nieobecność zaginęły (czyt. zginęły) również 2 danio i 1 kirysek. Skalary podskubywały tylko ryby już "napoczęte" przez pielęgnicę.

 

Dlatego wczoraj oddałem pielęgnicę do akwarium znajomego (nieświadomego jej temperamentu) po około 20 minutowej walce z jej wyłowieniem. Skubana wyczyniała cuda, aby zostać.

 

Teraz czekam na efekty podjętych działań. Proszę o ew. uwagi co do obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

 

10xneon innesa

10xRozbora klinowa

2xzbrojnik niebieski

5xkirys

krewetki

i może jeszcze haremik bojowników

Welony,suma (Większe ryby) bym na twoim miejscu wydał no i moze jeszcze wpusciłbym jakies mniejsze ryby typu danio... Ale musisz zobaczyc jak się będą wszystkie zachowywać

Zasadz jakieś ładnie roslinki(żywe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada tragiczna...

Prawie żadna ryba z tego Twojego towarzystwa się nie nadaje do trzymania w tym zbiorniku.

Mogą zostać kiryski i neony. Oddaj wszystko oprócz nich... I zrób coś takiego (wiem co mówię mam dokładnie identyczny litraż):

15-25x neon

1+1 Ramirezy lub 1+2/3 Kakadu

Krewetki red cherry (o ile wogóle jakieś zostały)

6x kirysek pstry (to dość duży gatunek kiryska, raczej na większe akwa ale i tak masz już dużo do oddania, więc takie stado może zostać)

 

I jeśli wg Ciebie fauna wygląda ubogo - to dokup rosliny (samymi rybkami akwa nie wypełnisz...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada faktycznie tragiczna ale przynajmniej lepsza i poprzednia.

6x danio pręgowany-Wybierz: Albo danio albo neony. Wybierz jeden rodzaj i dokup do 15 sztuk.

6x neon innesa-J.w.

4x sum rekini-Oddaj. To bardzo ruchliwa i spora ryba.

4x kirysek pstry-Dokup 2.

2x żaglowiec skalar-Oddaj. Skalary wymagają większego litrażu.

kilka krewetek red cherry-Ok.

 

Proponuje:

15-18 danio/Innesa

1 p. Ramirez/1+3 Kakadu/1+3 pretnika karłowatego.

5 otosków

xx RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...