Skocz do zawartości

Martwy gupik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam was. Mam akwa 60l a w nim 2 gurami 4 molinezje 6 neonków 3 kirysy 2 glonojady. Przed chwilą zauważyłem że moje 2 gupiki leżą martwe na dnie. Nie mam pojęcia co mogło je zagryść. Gupiki martwe moje miały poodgryzane tylne ogony. Porsze pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgryźć ogony mogły nawet neonki, czasem zbrojnik może być agresywny, choć bardzo rzadko (molinezje choć uważane za łagodne w złych warunkach, w za dużym zagęszczeniu też mogą podgryzać ogony :(

Ale same podgryzione ogony o niczym nie świadczą.

1. Czy na ciele sprawdzałeś dokładnie po odłowieniu były jakieś rany świadczące o walce?

2. Czy wykluczyłeś w 100% chorobę lub zatrucie związkami azotu? (pytam bo zastanawiam się jakie masz parametry wody przy tej obsadzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rybki najprawdopodobniej padły same,a padlinę zawsze skubią pozostałe (zbrojniki potrafią skonsumować nawet w całości martwą rybę)Tu nie masz takich ryb w obsadzie które by zabijały.Użyłeś nazwy Kirys ale domyślam się że masz kiryski.Prawie to samo co nie?ale prawie robi dużą różnicę bo np. kirys żółtopasy będzie zjadał samce gupików a nawet większe rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...