Skocz do zawartości

Jaka obsada w 52 l ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam będę uruchamiał za kilka dni 52 litry :) i po dojrzeniu zbiornika, po ok 3 tyg. trzeba by było umieścić jakieś rybki. Co byś cię proponowali?

 

Moja propozycja to

6x innesa

2 x kosiarka

2-3 kirys spiżowy bądź panda

3 x otosek

i około 4 krewetek red cherry albo amano ( od znajomego bo ma małe ale jeszcze nie wybarwione są przezroczyste, a może to white pearl :P )

 

to moja taka propozycja. W ogóle chciałbym jakieś ciekawe rybki w stylu prętnik albo pielęgnica wiele jest takich a co do tych dwóch co byś Cie mogli powiedzieć?? i do mojej powyższej propozycji??

 

A może ktoś z was ma coś innego lepszego do zaproponowania?! :)

 

Czekam na propozycje :) z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6x innesa - przynajmniej 10

2 x kosiarka - za mały litraż

2-3 kirys spiżowy bądź panda - tylko i wyłącznie panda sześć sztuk

3 x otosek - tutaj ok

i około 4 krewetek red cherry albo amano - i tutaj też ok ;)

 

Do tego dołożyłbym harem Prętnika karłowatego lub parkę Ramirezek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przeczytałeś uważnie?? chyba nie

2-3 kirys spiżowy----to jego urywek,a po - napisałem że lepiej pigmeja lub panda trzeba czytać uważnie :shock:

2-3 kirys spiżowy bądź panda - proponuję panda lub pigmej 6 sztuk przeczytaj uważnie jak pisało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

- 10x Neony Innesa.

- 1+2/3 Bojowniki, lub Prętniki, lub 1+1 Ramirezki.

- 6x Otosy, lub 6x Pandy/Pigmejki.

 

Objaśnienie:

Neonów - im więcej tym lepiej. Mógłbyś hodować 6 sztuk, ale 10 będzie się lepiej czuło.

Jak chodzi o jakieś większe ryby które można trzymać w takim litrażu, to labiryntowce trzymamy zazwyczaj w haremach, a te konkretne pielęgniczki w parach.

Co do kirysów i otosów - oba gatunki są stadne. Stado to minimum 6 sztuk. W takim litrażu nie bardzo widzę dwa stada takich ryb + ławica + coś większego - więc albo otoski, albo kiryski [nie każdy gatunek się nadaje].

Ryby takie jak kosiarki i sumiki szkliste nie nadają się do takiego litrażu.

Tu masz taką ogólną listę ryb które nadają się do takiego akwarium:

viewtopic.php?f=39&t=7147

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast rozbory wole innesa bardziej mi się podobają a bojownik zobaczymy chyba zdecydował bym się jednak na ramireza lub rętnika.

 

A sumy szkliste? ciekawe ryby swoim wyglądem, podobają mi się co o nich powiecie?

Sumy szkliste trzymamy w stadkach minimum 8-10szt i raczej w trzy razy większych zbiornikach niż 50l. Przy kiryskach i neonach lepiej będzie wyglądać para Ramirez - ten sam biotop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...