Skocz do zawartości

Rybki zdychają - objawów brak


Rekomendowane odpowiedzi

Mam poważny problem. Od kilku dni moje rybki po prostu padają i nie mam pojęcia dlaczego.

W ciągu kilku dni zdechły mi 2 kiryski, 2 gupiki a dzisiaj musiałem pozbyć się neonki...

 

Kiryski miały się świetnie nie było widać żadnych objawów choroby, podobnie było z gupikami... Dzisiaj wyrzuciłem neonkę, zauważyłem, że jest bardzo blada, ma dziwny wytrzeszcz oczu i jest skryta w kącie... Jej ruchy były nieskoordynowane, wręcz momentami unosiła się nad wodą...

 

Jeśli chodzi o kirysa, to zanim zdechł, pływał często przy dnie do góry nogami, robił takie jakby "piruety"...

 

Do wody nic nie dodaje, za wyjątkiem witamin (które wcześniej dodawałem i nic się nie działo)....

 

Wiecie może co to może być? Jaki kroki podjąć aby więcej rybek mi nie zdychało? Może wpuścić jakieś MFC albo inny lek? Będę wdzięczny za odpowiedź....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wystartowało 1,5 roku temu, więc odpadają wszelkie problemy tupu: niewyparzone, woda nieodstana itp.

Ostatnia zmiana wody miała miejsce ok 2 m-cy temu. Obsada nie zmieniła się chyba 7 m-cy....

Rybki karmione są na zmianę pokarmem: BIO-VIT (raz w tygodniu) i regularnie TROPICALEM.... raz w miesiący dostają mrożony pokarm w postaci wodzienia....

 

Litraż: ok 60 litrów, obsada (po redukcji zdechłych): 1 kirys, 8 neonek, 4 rozbory, 4 gupiki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...