Skocz do zawartości

Czy mogą być brzanki (54litry)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę się spytac czy kuzyn może hodować brzanki sumatrzaniskie???Jeśli tak czy mogą być z nimi parka pielęgnic ramirezek i jakieś kiryski?W jakich ilościach może coś proponujecie do tego?

 

edit:żadne brzanki nie wchodzą w grę???gupików kuzyn napewno nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiryski pigmeje są trudno dostępne i drogie. moja propozycja obsady:

-parka pielęgniczek ramireza

-2 parki prętników karłowatych

-4 kiryski panda

-4otoski

lub:

-parka pielęgniczek ramireza

-7 tęczanek neonowych

-4 kiryski spiżowe

-4 otoski

lub:

-parka pielęgniczek ramireza

-8 neonów czerwonych lub innesa

-4 kiryski pstre

-4otoski

lub:

-parka pielęgniczek ramireza

-7 razbor klinowych

-4 kiryski albinosy

-4otoski

lub:

-parka pielęgniczek ramireza

-harem gupików

-4 kiryski (mieszanina gatunków)

-4 otoski

lub:

-parka pielęgniczek ramireza

-6 bystrzyk ozdobny

-4 kiryski sterby

-4 otoski

Nie polecam Ci brzanek. Obgryzą płetwy wszystkim rybom.

Mam nadzieję, że coś sobie wybierzesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej za małe akwa na te brzanki. Poza tym słyszałem że zdarzają się przypadki że nie tolerują towarzystwa kirysków...

Jeśli chcesz ramirezki + kiryski to dołóż do tego tylko ławicę neonek [innesa]/razbor i tyle ;)

-4 kiryski panda

-4otoski

 

-4 kiryski spiżowe

-4 otoski

 

-4 kiryski pstre

-4otoski

 

-4 kiryski albinosy

-4otoski

 

-4 kiryski (mieszanina gatunków)

-4 otoski

 

-4 kiryski sterby

-4 otoski

Nie polecam Ci brzanek. Obgryzą płetwy wszystkim rybom.

 

Do akwa 54l lepiej nie pakować kirysków z otoskami, szczególnie jeśli ma tam pływać jeszcze jakaś ławica + większe ryby. Zdecydowanie lepiej kupić 6 otosów lub kirysków, niż po 4 wszystkiego [a to raczej trochę za mało jak na stado].

Do tego do 54l nie nadają się kirysy które wymieniłeś [oprócz pand]. No i należy trzymać jeden gatunek kirysów, o żadnych mieszaninach w tym litrażu nie powinno być mowy. ;)

 

Co do brzanek. Trzymane w stadzie, w odpowiednich warunkach i odpowiednio karmione - nie obgryzają płetw rybom [pomijam skrajne przypadki takie jak bojowniki/gupiki z welonami]. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiryski pigmeje są trudno dostępne i drogie. moja propozycja obsady:

-parka pielęgniczek ramireza

-2 parki prętników karłowatych

-4 kiryski panda

-4otoski

lub:

-parka pielęgniczek ramireza

-7 tęczanek neonowych

-4 kiryski spiżowe

-4 otoski

lub:

-parka pielęgniczek ramireza

-8 neonów czerwonych lub innesa

-4 kiryski pstre

-4otoski

lub:

-parka pielęgniczek ramireza

-7 razbor klinowych

-4 kiryski albinosy

-4otoski

lub:

-parka pielęgniczek ramireza

-harem gupików

-4 kiryski (mieszanina gatunków)

-4 otoski

lub:

-parka pielęgniczek ramireza

-6 bystrzyk ozdobny

-4 kiryski sterby

-4 otoski

Nie polecam Ci brzanek. Obgryzą płetwy wszystkim rybom.

Mam nadzieję, że coś sobie wybierzesz :D

Każda z podanych przez ciebie obsad jest BEZNADZIEJNA! Tak jak i twoja z podpisu

Jak się nie znasz to nie dawaj rad którymi bardziej zaszkodzisz niż pomorzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast sumatry polecam ci brzanki pięciopręgie (Puntius pentazona) mniejsza i dość podobna oraz spokojniejsza.

Kolega napisał że wszystkie brzanki obgryzają płetwy innym rybom :arrow: jest to nieprawdziwa historia z internetu. Głównie uważa się za taką rybę sumatrę ale ostatnio coraz rzadziej się to zdarza. Mówi się też o tym jako brzankę różową bo podobno może ogryzać płetwy np. skalarom ale jest to nie prawda jeszcze nigdy się z tym nie spotkałem. Jeżeli chcemy by brzanki nie wcinały innym rybom płetw robimy jak największe stado by brzanki interesowały się samym sobą a nie innymi rybami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcemy by brzanki nie wcinały innym rybom płetw robimy jak największe stado by brzanki interesowały się samym sobą a nie innymi rybami. ;)

Nie wydaje mi się żeby można było stworzyć duże stado w takim litrażu. Moim zdaniem brzanka pięciopręga wymaga większego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzik nie wkurzaj mnie, nikt nie będzie mi rozkazywał co mam robić z moją obsadą i akwarium. A ty cannabinol sam jesteś BEZNADZIEJNY. Jakieś ryby muszą czyścić szyby z glonów, a coś musi sprzątać dno. Więc puknij się w łeb, bo masz CKM-ciężką kontuzje mózgu. Jak masz coś do mnie to pisz na PW. :evil::P Rafi200 natomiast ma racje. Sam miałem kiedyś brzanki pięciopręgie z prętnikami i nic im nie robiły. Opierając się na informacjach z internetu i bzdurach te brzanki rozwaliły by mi wszystkie ryby.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzik nie wkurzaj mnie, nikt nie będzie mi rozkazywał co mam robić z moją obsadą i akwarium. A ty cannabinol sam jesteś BEZNADZIEJNY. Jakieś ryby muszą czyścić szyby z glonów, a coś musi sprzątać dno. Więc puknij się w łeb, bo masz CKM-ciężką kontuzje mózgu. Jak masz coś do mnie to pisz na PW. :evil:

Nikt nikomu nic nie rozkazuje, ale fakt faktem masz źle dobraną obsadę.

Prywatne uwagi do innych osób, nie związane z akwarystyką zachowaj dla siebie.

Dla ścisłości, wcale żadna ryba nie musi czyścić szyb z glonów, ani sprzątać dna - w końcu nic nie zastąpi zwykłego czyszczenia szyb, lub odmulania. Wiele osób ma w akwariach np. same neony - bez obsady "czyszczącej" i radzą sobie doskonale.

 

Co do tych brzanek pięciopręgich to myślę że w 54l będą ok, ale [moim zdaniem] najlepiej w akwarium gatunkowym - bez kirysków i ramirezek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A ty cannabinol sam jesteś BEZNADZIEJNY.... Więc puknij się w łeb, bo masz CKM-ciężką kontuzje mózgu.

Pozdrawiam

 

 

ahaed:

4.1. Wszelkie konflikty zaistniałe pomiędzy użytkownikami forum należy rozwiązywać wyłącznie przez kontakt PW. Forum, nie jest miejscem do awantur.

c) ubliżające innym Użytkownikom oraz zawierające wulgaryzmy i treści niezgodne z Regulaminem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...