Skocz do zawartości

200l severum + ???


jaro_igor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym prosić o poradę w sprawie obsady. mam zbiornik 200l, filtracja to kubełek eheim2213 i dwa mechaniki-fluval 4 i fan3. znajduja sie tam 4 pielegnice severum. znajomy akwarysta poradzil mi ze moge do tego jeszcze dorzucic jakies 4 srednie pielegnice. jest fachowcem, zaklada profesionalne zbiorniki i zaczal rzucac lacinskimi nazwami ktorych kompletnie nie pamietam;p, a nie mam z nim aktualnie kontaktu. moze wy cos doradzicie? zalezy mi na gatunkach lagodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 P. Severum na 200L to i tak jest dużo, te ryby dorastają do 30 cm., wiedziałeś o tym? Nie możesz tam nic więcej dołożyć a zwłaszcza mniejszych ryb bo mogą zostać zabite podczas tarła, kiedy Severum stają się agresywne w stosunku do innych ryb. Trzyma się je w albo w parach albo w większej grupie. W twoim przypadku lepsza jest parka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o tym ze dorastaja do 30cm i ze bywaja agresywne podczas tarla. po prostu facet ktory zajmuje sie tym profesionalnie, ma firme, zaklada w roznych miejscach akwaria, ostatnio widzialem jego akwa w restauracji na krakowskim przedmiesciu w wawie i jest super, doradzil mi ze moglbym dolozyc jeszcze ze 4 srednie pielegnice i nie powinno byc problemow, chcialem to sprawdzic zanim cokolwiek bym kupil i tak jak myslalem wiele osob mi powiedzialo ze nie powinienem wiecej dawac rybek. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

chciałbym prosić o poradę w sprawie obsady. mam zbiornik 200l, filtracja to kubełek eheim2213 i dwa mechaniki-fluval 4 i fan3. znajduja sie tam 4 pielegnice severum. znajomy akwarysta poradzil mi ze moge do tego jeszcze dorzucic jakies 4 srednie pielegnice. jest fachowcem, zaklada profesionalne zbiorniki i zaczal rzucac lacinskimi nazwami ktorych kompletnie nie pamietam;p, a nie mam z nim aktualnie kontaktu. moze wy cos doradzicie? zalezy mi na gatunkach lagodnych.

Ja mam 5 severumek gold od 10 do 20cm razem z mekkami i zebrami oraz skalarami i pyszczakami oraz bocje i kirysy żyją wszystkie zgodnie , oczywiście bez roślin z dużymi liśćmi bo odrazu severumy je zdewastują , trawka i mchy tego nietrawią lub tzw. rośliny niejadalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...