Skocz do zawartości

Co to za zbrojnik


Rekomendowane odpowiedzi

Na miljard procent nie jest to Ancistrus sp

Dlaczego? ;)

Mi on bardziej przypomina zwykłego zbrojnika niebieskiego niż pleco, tym "nalotem" nie należy się sugerować.

 

Tak wygląda mój zbrojnik niebieski:

http://www.youtube.com/watch?v=MwzJdI4ODPU

Podobne ;)

Ten twój to jest Pterygoplichthys gibbiceps - czyli zbrojnik lamparci NIE NIEBIESKI - rasowy bardzo ładny nie mieszanka jak w większości zoologicznych nie wiadomo co ;) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten twój to jest Pterygoplichthys gibbiceps - czyli zbrojnik lamparci NIE NIEBIESKI - rasowy bardzo ładny nie mieszanka jak w większości zoologicznych nie wiadomo co ;) .

Daje sobie rękę uciąć że ten mój to niebieski. ;)

Dawniej rozmnażałem te ryby, ten osobnik to ostatnia sztuka z narybku jaki odchowywałem.

Samiec od którego pochodzi ta ryba to na pewno nie był gibbiceps - miał bardzo ładną "koronę" i dużo mniejszą niż zbrojnik lamparci płetwę grzbietową [i rozmiary]. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich oględzin jeden z rodziców to zbrojnik niebieski a drugi złoty, chyba że te plamy pojawiły się okresowo ?

Z krzyżówek z albinosami nie powstają zbrojniki w ciapki, przynajmniej ja się z takimi nie spotkałem. ;)

 

Jeśli nie uda nam się go zidentyfikować to możesz spróbować popytać tutaj:

http://www.zbrojniki.info/viewforum.php ... aa77146d80 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z krzyżówek z albinosami nie powstają zbrojniki w ciapki, przynajmniej ja się z takimi nie spotkałem.

A to naprawdę bardzo różnie bywa, też nie spotkałem się z typowo łaciatym zbrojnikiem ale na kilku osobnikach widać było symetryczne niby plamki (przebarwienia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[attachment=0]P100510_21.280001.JPG[/attachment]

 

Ryba z mojego zdjęcia to Hypostomus plecostomus. Te z powyższych fotografii są ewidentnie podobne

A tak są ewidentnie podobne,bo ryba z Twojego zdjęcie to też Ancistrus Sp

I znowu powtarza się błędne nazewnictwo piszesz:Hypostomus plecostomus? bo tak kiedyś w starej literaturze było ale już nie jest jeśli już to Liposarcus pardalis, ale to nie on jest Twoim zdjęciu.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...