Skocz do zawartości

[40L] krewetkarium


Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój drugi twór - krewetkarium. Było robione na szybko ok. 2 godziny około północy więc początki były nie ciekawe trochę się już zarosło i idzie w dobrym kierunku.

 

Termin zalania - koniec lutego 2010

 

Dane:

szkło: 40 litrów

filtracja:

- AquaEl FAN-1 Plus z deszczownią:

- gąbka

oświetlenie:

- Hagen Aqua-Glo 14W z odbłyśnikeim (zmieniona wczoraj, przedtem była Hagen Power-Glo 14W)

ogrzewanie:

- jakiś AquaEl z termostatem

tło:

- fototapeta JBL

nawożenie:

- brak

podłoże:

- żwirek 2-4mm

- piasek 05-1mm

 

Flora:

- popularna trawa wodna (nie znam nazwy, nie specjalnie rośnie)

- anubias nana

- mech jawajski

- gałęzatka

- reszty nazw nie pamiętam, i za to szczerze żałuję

 

Fauna:

- 7x razbora klinowa (pierwotnie miało być sześć, pomyłka sprzedawcy :D )

- 4x Amano

- 4x Red Cherry (teraz jest może z 20 nie da się policzyć)

- 1x Babaulti (nie wiem skąd się wzięła, skundliła się z Red Cherry :x )

- 2x Krewetka filtrująca (tymczasowo)

- 4x Otosek przyujściowy (w całym Poznaniu były 4 sztuki :shock: )

 

Parametry wody:

PH: 7,2

KH: 6*D

GH: 14*D

NO2: 0 mg/l

NO3: 5-10 mg/l

temperatura 23*C-25*C

 

Ogólnie przy zbiorniku nie robię nic, do tej pory woda była podmieniana może z 3 razy, a filtr czyszczony raz.

Biologicznie jest bardzo stabilne, wszystko ładnie rośnie.

 

Fotki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Mam nadzieję, iż się spodoba :) Zapraszam do komentowania :!:

 

Zapraszam także do tematu o moich 240 litrach:

 

viewtopic.php?f=22&t=18828&p=168276#p168276

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik prezentuje się ciekawie. Ma swój klimat. Brakuje tylko roślin z tyłu , żeby zasłoniły tą tapetę.Korzeń mógłbyś wysunąć na pierwszy plan , bo teraz jest przysłonięty z lewj strony roślinkami.Z gałęzatki możesz zrobić dywanik , wtedy lepiej się prezentuje ;) Mchu masz na tyle dużo ,że możesz go przyciąć i przywiązać do innego korzenia lub kamienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę słowa kulki,a od siebie dodam,że ten żwirek mi nie pasuje,za jasny.Ogólnie jest ładnie.

Jeśli chodzi o całą resztę,to akwarium masz na razie stabilne,nie nawozisz ,no i oświetlenie masz też słabe.Z czasem może ci to wszystko już nie wystarczyć,właściwie nie tobie ,a roślinkom.

Ja od siebie proponuję tak:

Podmiany wody robić tak 20% raz na tydzień.Pomyślał bym już nad jakimś nawozem,jest tego bardzo dużo.

Więcej, jeśli nic się nie dzieje ,a roślinki ci rosną bardzo dobrze,to nic nie rób.

Jeśli coś się będzie działo wtedy pisz ,a na pewno coś się wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa ma swój urok... ale mi się osobiście nie podoba.

Korzonek wysuń na przód- będzie go lepiej widać, a przecież to głównie on jest ozdobą akwarium ;))

Żwirek- zmień na bazalt, granulację 2-3 mm.

Tło- wyrzuć tą paskudną, sztuczną fototapetę. Kup czarny brystol w papierniczym, będzie zupełnie inny efekt ;))

Dodaj może jeszcze cabombę, cryptocorynę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tylu posadzona jest Valisnera, jednakże tylko ona z całej flory nie rośnie. Myśle nad zrobieniem tła z mchu zamiast tej trawy ale na razie nie ma czasu na zmiany. Zwirkiem tez ni jestem zachwycony, w założeniach miał być ciemny, ale jak zaklafalem ten baniak nigdzie nie dało rady kupić takiego podłoża o odpowiedniej granulacji. Nad zmiana oświetlenia już myślałem. Pokrywy która mam obecnie nie da się niestety przerobic Tak wiec musiałbym robić nowa pokrywe. Na to przyjdzie czas. Nawozenie zacznę kiedy wzrost roslinek trochę przystopuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ---jeśli chodzi o oświetlenie i jego zwiększenie ,to nie pisz ,że tam nie ma miejsca.Ja mam podobne akwarium 45L i mam w oryginale jedną świetlówkę 15W.Po jakimś czasie dołożyłem dwie T4 po 12W.

Po kolejnych próbach stwierdziłem ,że 15W plus jedna 12W spokojnie mi wystarczy.

Tak więc pokombinuj,a na pewno ci się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...