Jump to content

Recommended Posts

Podawanie CO2, zmniejsza trochę ilość glonów.

Możesz kupić lub zbudować bimbrownię (na forum są poradniki), kupić CO2 w sprayu i dozować do dzwonu w akwarium,lub zamontować profesjonalne podawanie gazu CO2 z butli (opłacalne przy większych zbiornikach. Ja osobiście polecam bimbrownię.

a nie moge rurka wdmuchywac buzią?

Możesz jak masz cierpiwość aby stać 14h/24h przy baniaku i dmuchać w wężyk z kostką lipową :D Jeżeli spróbujesz efektem ubocznym może być odma płucna choroba zawodowa trębaczy :lol:

Witam mam pytanie mam akwarium 54l i parę roślinek i duzo glonóe :( czy musze podawać Co2 jeśli tak to w jaki sposób?

Jak dużo masz roślin? Jaki mają kolor liście? ( podawanie CO2 raczej stosuje się jak ma się dużo roślin i mimo podawania im mikro i makro elementów zaczynają marnieć i to może być przyczyną wzrostu glonów)

Ja najpierw sprawdziłbym poziom NO3 i PO4 w akwarium i tu się doszukiwał przyczyny powstawania glonów.

Aby podawać co2 trzeba mieć właściwe oświetlenie.Inaczej podawanie co2 nie ma sensu.

Przede wszystkim jakie masz oświetlenie w akwarium,ile wat,jakiej barwy masz świetlówki?????

No to masz za słabe oświetlenie bo 0,33W/L.Dołóż jeszcze jedną świetlówkę i będziesz mógł podawać co2 z butli lub zrobić sobie bimbrownię.

Jednak jeszcze barwa światła jest za słaba w twojej świetlówce bo 5500K.

Ja proponuję jedną aqua glo 20 W18000K +sylwania gro lux 18W 8500k---przy tym oświetleniu już możesz podawać co2.Oraz mieć dużo ciekawych roślinek.

Jeśli jednak chcesz pozostać przy swoim,to wymień świetlówkę na sylvania aqua star 18W 10000K i zamiast podawania co2 z bimbrowni lub lepszego sprzętu kup sobie easy carbo i stosuj wg. poleceń.

Poczytaj o EC.

Napisał że ma dużo glonów, czy wszyscy uważacie, że to przez brak C02 (to może być przyczyna pośrednia ale nie bezpośrednia) :shock: W 54l 4 roślinki ("wtym jedna czerwona" - druga zgaduje jakiś anubias wolno rosnący,... ciekawe jakie ma gatunki - mogą przecież wymagać różnych warunków). Na 54 l ja bym dał min 6 roślin szybko rosnących i może jeszcze ze 2 - 3 małe i wtedy robił bimbrownie do tego akwarium. (zgadzam się, że wtedy zrobić trzeba światło)

Daj zdjęcie tych glonów lub je opisz (jakie i co to znaczy dużo) i podaj NO3 i PO4 jeśli chcesz się pozbyć glonów, jak odmulasz i jak czyscisz filtr. Jeżeli jest ich dużo wątpie aby przy 4 roślinach CO2 pomogło :(

Napisał że ma dużo glonów, czy wszyscy uważacie, że to przez brak C02 (to może być przyczyna pośrednia ale nie bezpośrednia) :shock: W 54l 4 roślinki ("wtym jedna czerwona" - druga zgaduje jakiś anubias wolno rosnący,... ciekawe jakie ma gatunki - mogą przecież wymagać różnych warunków). Na 54 l ja bym dał min 6 roślin szybko rosnących i może jeszcze ze 2 - 3 małe i wtedy robił bimbrownie do tego akwarium. (zgadzam się, że wtedy zrobić trzeba światło)

Daj zdjęcie tych glonów lub je opisz (jakie i co to znaczy dużo) i podaj NO3 i PO4 jeśli chcesz się pozbyć glonów, jak odmulasz i jak czyscisz filtr. Jeżeli jest ich dużo wątpie aby przy 4 roślinach CO2 pomogło :(

Wszystko czytaj>W pierwszym poście jest pytanie na które wszyscy odpowiadają.

Wszystko czytaj>W pierwszym poście jest pytanie na które wszyscy odpowiadają.

Witam mam pytanie mam akwarium 54l i parę roślinek i duzo glonóe :( czy musze podawać Co2 jeśli tak to w jaki sposób?

w pierwszym poście jest napisane: mam dużo glonów czy musze dodać CO2 by rozwiązać problem :?: - odczytując to zapytanie rozumiem, że pytający ma spory problem z glonami i wydaje mu się, że CO2 mu pomoże.

Czy jeżeli ktoś was zapyta zdychają mi ryby podawać lekarstwo? To odpiszecie, tak podawaj w takich, a takich dawkach :shock:

Ja sama moge bardzo polecić Easy Carbo, tylko doooookładnie poczytaj ulotke i stosuj najmniejsza dawke bo masz b.mało roślin

Do podawanie Easy Carbo ma zbyt słabe światło bo żeby jakieś to dawało efekty musi być powyżej 0,5W. Jeśli dołożysz jeszcze jakąś świetlówkę przynajmniej drugie 18W powinno być ok. Ja w swoim akwarium też 54l mam 32W i odkąd podaje Easy Carbo zniknął problem glonów nitkowych, a i roślinki zaczęły lepiej się rozwijać jak tak dalej pójdzie to będę miał problem bo nurzańce mi zarosną całe akwarium :shock:

Do podawanie Easy Carbo ma zbyt słabe światło bo żeby jakieś to dawało efekty musi być powyżej 0,5W. Jeśli dołożysz jeszcze jakąś świetlówkę przynajmniej drugie 18W powinno być ok. Ja w swoim akwarium też 54l mam 32W i odkąd podaje Easy Carbo zniknął problem glonów nitkowych, a i roślinki zaczęły lepiej się rozwijać jak tak dalej pójdzie to będę miał problem bo nurzańce mi zarosną całe akwarium :shock:

Nie prawda, Easy carbo, ja podaje małą dawke bo mam słabe swiatło. Ja mam 112 l i podstawową pokrywe 2x t8 18w , zanim kupiłam EC pytalam, pisałam czytalam czy moge przy takim oświetleniu i wszytscy byli za tym, to EC a nie butla!!

Share

• Create New...