Skocz do zawartości

neon inessa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Coś dzieje się z moim neonem, czytałam wszytkie choroby jakie były w kompedium i skaniałabym się ku martwicy płetw, ale też nie do końca. Także kupiłam neony 3 msc temu i u jednej rybki zauważyłam troszke białą płetwe ogonową, gdzie wsyztkie miały przezroczyste, to było tak znikome, że się tym nie przejmowałam. Od trzech dni ta płetwa dużo gorzej wygląda, jest jakby postrzępiona, i zauwazyłam, że u drugiego neona też robi się taka płetwa jak była u tego pierwszego przy kupieniu(znikome białe ślady). oprócz problemu z tą płetwą neon zupełnie normalnie się zachowuje, ma kolory, nie jest apatyczny i ma apetyt.

 

testów nie mam, temp 23 st.

obsada,

13neon

5gupików

3otoski

2krewetki red cherry (chyba, bo wcozraj wzielam je z pracy bo ktoś wrzucił, a ja mam inwazje glonów, która juz została opanowana;p)

 

 

dołączam fotki

 

 

 

post-4100-13685159241647_thumb.jpg

 

 

 

 

post-4100-13685159242033_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedziała, że jedno i drugie: martwica z miejscami zaatakowanymi przez pleśniawkę. Przede wszystkim podnieś temperaturę do 26-27*C, pomaga w regeneracji zniszczonej tkanki.

Na martwicę stosuje się akryflawinę (np. Healthosan Tropicala), na pleśniawkę CMF Tropicala, ale przy kąsaczowatych bardziej bym się skłaniała do pierwszego leku. Pleśniawka będzie ustępowała przy podniesionej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...