Jump to content

[160l] Ogólne ...gdzieś na końcu świata...

maziama
 Share

Recommended Posts

Już uzupełniam dane, dajcie mi minutkę. ;)

Więc tak:

:arrow: baniak - 160 litrów (100x40x40), aktualnie ma 3,5 tygodnia

:arrow: filtr - JBL CristalProfi 1500

:arrow: grzałka z termostatem 250W

:arrow: oświetlenie - 1x 30W aquarelle, 2x 21W dailylight 865, 1x 30W (nie mam pojęcia jaka, idzie do wymiany na 2x 21W dailylight 865) - w sumie aktualnie jest ok. 0,63W/L

:arrow: podłoże - Aqua Substrate II+

:arrow: nawożenie - na razie tylko Easy Carbo + bimbrownia

:arrow: parametry - ph 6.5 , gh 19 , kh 11 , no2 0.0 , no3 0.5 , po4 0.05 , temp. 26*C

:arrow: pokarmy - Tropical: Supervit, Ovovit, Cichlid Color, oraz mrożone zmielone krewetki koktajlowe

:arrow: rośliny - (nie wszystkie nazwy znam, lub nie jestem pewna nazwy, więc uzupełnię z czasem :oops: )

nurzaniec

mchy: christmass moss, flame moss

ludwigia repens

rotale

kryptokoryny

riccia fluitans (wgłębka wodna)

heteranthera zosterifolia

żabienica

sagittaria subulata (strzałka skrzydlasta)

c.d.n ;)

:arrow: zwierzątka - aktualnie tylko parka pielęgniczek ramireza (wpuszczone dzisiaj), docelowo jeszcze będzie: spora ławica razbory espei 20-30 szt., w tym kilka "z eksportu" ;) , 2x zbrojnik niebieski parka (i tu proszę znawców o wypowiedź, czy mogą być), są jeszcze 4 ślimaczki anentome helena i zatoczki na przekąskę ;) , na chwile obecną nie chcę więcej rodzajów rybek.

Co tam jeszcze potrzeba...? Aaaa... zdjęcie baniaka! :D Ale to już macie :lol:

Komentujcie... jeśli w ogóle warto klikać w klawiaturę ;)

post-2537-13685159239647_thumb.jpg

• Administrator

Miałem okazje widzieć jako jeden z pierwszych to akwarium.

Nie ukrywam, że bardzo mi się podoba.

Jedynie dosadziłbym elośka gdzieś po bokach aby wykorzystać podłoże jakie się znajduje w zbiorniku.

Reszta według mnie na duży plus !!

A co do zbrojników: hhmmm......."troszkę" więcej "drewienka" aby miały co robić ;)

Nie no przegięcie masakra super to wygląda i to jest baniak 3,5 tygodnia mazia pisz prawdę ja nie mam żadnych zastrzeżenie dla mnie malina , no po prostu nie wiem co napisać spodziewałem się czegoś zupełnie innego a tu koniec świata :shock::shock::shock::shock::shock:

Zwalniam się :oops:

:arrow: wywalam wszystko z baniaka

:arrow: nasypuje ziemi

:arrow: sadze rzodkiewkę

Dziękuję za pozytywne komentarze :D

Ecik baniak na prawdę ma 3,5 tygodnia, wiem, to jeszcze "bobasek" ale urośnie, obiecuję ;)

Jeśli chodzi o otoski, to jednak wolę zbrojniki, jakoś tak... ;)

Zatoczków mam zatrzęsienie, celowo wpuściłam je tuż po zalaniu żeby się namnożyły, bo helenki mam jeszcze młode, to będą rosły jak na drożdżach na tym "mięsku", zostały wpuszczone dwa dni temu i ochoczo zabrały się za... rozmnazanie :lol:

Ciekawy skalniaczek;> jednak moim zdaniem pasowałoby bardziej ciemnie podłoże, bo to wygląda jak piasek z kuwety, ale oczywiście to tylko moje zdanie:)

moim zdaniem pasowałoby bardziej ciemnie podłoże, bo to wygląda jak piasek z kuwety, ale oczywiście to tylko moje zdanie:)

Hehehehe... :lol: No jakiś minus tego wszystkiego musi być ;) Rzeczywiście ja też wolę ciemniejsze podłoże, niestety nie zwróciłam w sklepie uwagi na kolor tego substratu, a po otwarciu w domu było już za późno na wymianę ;)

Ale ktoś tu się powyżej (nie pamiętam kto :P ) wychylił z pomysłem na elośka, więc może uda mi się w niedługim czasie "zakryć ten wstyd" ;)

świetnie wygląda, lubię kompozycje przypominające wyspy. Ale nie bardzo mi pasuje opis, tj. 3,5 tygodnia. Jak na tak długi okres rośliny bardzo marnie się rozrastają, szczególnie przy takim podłożu, dobrym oświetleniu i co2... Chyba że zdjęcie po przycinaniu zrobione. Ale nie zmienia to faktu, że bardzo mi się podoba :D

• 4 weeks later...

Mała aktualizacja...

Co się zmieniło:

- obsada - 28 razborek, jak się okazuje pomieszanych (22 hengela, 6 espei), 2x pielęgniczka ramireza, 1x młody bojownik samiec, 13x młode zbrojniki niebieskie (wszystkie idą do oddania)

- doszły dwa korzenie i trochę roślin

- "niewiadomojaka" świetlówka sama padła :P i została wymieniona na szybko na 30W Warm Lite (ponoć nienajlepszy wybór, ale może też sama padnie i będzie okazja wymienić :lol: )

- walczę z nitkami, nawozy PG mikro i makro są w drodze

- kryptokorynom niestety zaszkodziło przesadzenie z poprzedniej aranżacji i dosłownie się rozpłynęły, ale dzielnie walczą o przetrwanie, odrodziły się, tylko są jeszcze malutkie

- rośliny regularnie przycinam, więc może szału nie ma (w sensie buszu ;) ), no ale kształt trochę wystrój zmienił

Mam nadzieję, że nie na gorsze :D

Kto ma ochotę niech komentuje, się nie pogniewam :D

post-2537-13685159481344_thumb.jpg

Mazia...jest pięknie :shock: Masz rękę, tylko kobiety tak pięknie potrafią ;) Na trawnik dałabym heńka, jakoś za glośką nie przepadam, ale co j gadam- to Twój trawnik przecież ;)

Wygrywasz wszędzie gdzie pokażesz ten baniak i wcale nie cukruje, w takim stylu akwa zawsze mi się podobało ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...