Jump to content

Obgryziona płętwa ogonowa do "miesa" u Danio


Recommended Posts

Witam

 

Mam mocno obgryzione danio bez płetwy z częściowym obgryzionym ogonem, wsadziłem go do kotnika i od 3 dni tam żyje, czy jest możliwość że przeżyje, czy czeka go tylko męczarnia i śmierć?

Link to comment
Share on other sites

Sama płetwa u ryb przeważnie w dobrych warunkach szybko sie regeneruje, jeżeli został odgryziony ogon obawiam się, że infekcja już mogła się wdać. Pozostaje pytanie jeszcze jaką masz obsadę, jeżeli w zbiorniku masz rybę, która potrafi odgryźć ogon, to albo ją musisz usunąć albo zmienić obsadę na taką, która nie będzie potencjalnym pokarmem dla niej. Drugie pytanie kotnik masz umieszczony w głównym akwarium, czy masz oddzielny zbiornik?

Jeżeli masz w głównym zbiorniku to wlewając środki odkażające osłabisz populacjie bakterii nitryfikacyjnych i podniesie Ci się w akwarium poziom NO3 i będziesz miał jeszcze na dokładkę atak glonów. Najlepiej byłoby umieścić ją w osobnym zbiorniku i tam profilaktycznie dodać lekarstwo, jeżeli ucierpiała tylko płetwa, a ogon jest tylko pokiereszowany to może odrośnie (ale to musisz ocenić Ty czy wyleczysz czy tylko męczysz rybę).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...