Skocz do zawartości

Jakie krewetki ????


szymon9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na małe amano lub red mogą polować i neonki.

U mnie wydawalo mi się, że mam wystarczająco dużo szuwarów żeby się schowały ale po wpuszczeniu do akwarium niestety zaczeła się rzeź :cry:

 

Może sie gdzieś jednak zdołały ukryć, dziś jedną zuważyłem :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicha po całości co piszą poprzednicy oraz w innych tematach ze neonku nie rusza krewci jak wiadomo neon jest z rodziny kąsaczowatych i lubi polować na małe krewcie wiem bo mam 150 neonów a z nimi Redki i Babulti oraz Amano małych jest trochę ale tylko czasem jeśli chcesz mieć krewcie w baniaku 60 l to proponuje 8 Amano lub 2 szt filtrującej . A co do ramirezek nie masz szans na krewetki typu RC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ramirezek nie masz szans na krewetki typu RC

Mam ramirezy, neony także w ilości 30 sztuk w 112l i z red cherry nic się nie dzieje. Rozmnażają się, młode normalnie rosną. Co prawda, pierwszy raz jak wpuściłem red w dzień to ramirezy mi je zjadły. Następnym razem wpuściłem w nocy i od tego czasu wszystko jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ramirezek nie masz szans na krewetki typu RC

Mam ramirezy, neony także w ilości 30 sztuk w 112l i z red cherry nic się nie dzieje. Rozmnażają się, młode normalnie rosną. Co prawda, pierwszy raz jak wpuściłem red w dzień to ramirezy mi je zjadły. Następnym razem wpuściłem w nocy i od tego czasu wszystko jest ok.
nyg powiem tak CUD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite.Ramirezki ci twoje krewetki red schery zjedzą od razu.W gąszczu roślin coś przeżyje.

O rozmnażaniu jednak zapomni.Dokładnie o potomstwie krewetek karłowatych.

Nie dawaj się nabierać.Nawet neonki ci potomstwo schrupią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj się nabierać.

Uważasz, że kłamie? Krewetki wpuściłem także po restarcie baniaka naprawdę gęsto zarośniętego do takiego gdzie było kilka roślinek... I co? Wszystko ok. Mój kolega ma podobne akwarium do mojego z podobną obsadą i także nic złego się nie dzieje. Krewetki rozmnażają się, dorastają - wszystko jest ok. Uważam, że najważniejsze to wpuścić krewetki w nocy w ilości docelowej (tylko dojrzałe osobniki) bo jeśli będą małe i któraś z ryb je zaatakuje to jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że powtórzy swój atak. Nie mówię, że zawsze udaje się trzymać krewetki i ramirezki razem ale nie chcę też słyszeć, że jest to niemożliwe! Chyba, że ktoś wpuszcza malutkie krewetki przy zapalonym świetle tuż przed podaniem pokarmu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicha po całości co piszą poprzednicy oraz w innych tematach ze neonku nie rusza krewci jak wiadomo neon jest z rodziny kąsaczowatych i lubi polować na małe krewcie wiem bo mam 150 neonów a z nimi Redki i Babulti oraz Amano małych jest trochę ale tylko czasem jeśli chcesz mieć krewcie w baniaku 60 l to proponuje 8 Amano lub 2 szt filtrującej . A co do ramirezek nie masz szans na krewetki typu RC

Jeżeli ten post był kierowany po części do mnie "co piszą poprzednicy" to może nie jasno ale napisałem że i neonki będą polować :shock: Podparłem to niechlubnym doświadczeniem ale mój błąd wpuściłem je w dzień - nie przyszło mi do głowy żeby zrobić to w nocy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale jak kolega ma Neonki to nie może mieć buszu bo Neony wymagają innej aranżacji tj. po bokach rośliny a środkowa część wolna do pływania. Ja nie proponuję Amano i Filtrującej ponieważ uważam, że zbiornik jest za mały na te krewetki. Można spróbować z Red Cherry ale jak dla mnie szkoda kreweci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje małe stadko krewetek Red Nose (pinokio), są większe od RC,mniejsze od Amano, więc o wiele większe prawdopodobieństwo przeżycia.

 

Dodam od siebie , że moje pielęgniczki (tyle, że kakadu), nie ruszają ani red cherry, ani pinokio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...