Jump to content

mój glonojad zrobił się strasznie gruby


Recommended Posts

Mój glonojad z dnia na dzień zrobił się strasznie gruby. Mam wrażenie że zaraz pęknie. Trzymam go w 250l. akwarium wraz z gupikami, mieczykami, kiryski i trzy inne glonojady. wydaje mi się że stracił apetyt, zawsze chętnie podpływał do pokarmu teraz go nie interesuje. Co do parametrów wody to wszystko ok.

Link to comment
Share on other sites

Dodaj zdjęcie. Czy robi "kupę" normalnie tak jak inne? Czy jest aktywny czy raczej siedzi w jednym miejscu. Czy Glonojady mają korzeń w akwarium?

mają korzeń. jego zachowanie nie odbiega od normy innych glonojadów a kupa jest czarna i różnej długości
Link to comment
Share on other sites

Podaj podstawowe dane o akwarium, parametry, temperatura i czym karmisz rybcie.

Tu masz wytyczne... viewtopic.php?f=6&t=14640

 

Czy ja mogę prosić o dostosowanie się, czy mam temat od razu zamknąć?

temperatura 23stop. karma to Tropical pastylki z produktów roślinnych dla glonojadów oraz Sera płatki. odczyn wody pH 6 . akwarium ma 240l wielogatunkowe obsadzone roślinami typu kryptokoryny. W akwarium są dwa korzenie a podłoże składa się z kamyków. Zachowanie glonojada nie wskazuje żeby mu coś dolegało lecz jego wygląd. Jego brzuch jet jakby połknął kamień o średnicy 1,5 do 2cm. Próbowałem przesłać zdjęcie ale wyskakuje mi ciągle błąd w wysyłaniu
Link to comment
Share on other sites

Podnieś temperaturę do 26-27*C i zastosuj kilkudniową głodówkę i zobaczysz czy coś się zmieni. Ale pilnuj żeby nic nie opadło na dno co mógłby zjeść (pokarm).

wielkie dzięki:)
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...