Skocz do zawartości

[55 litrów] Mały kamieniołom.


GrzesiekK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój zbiornik który nie jest do końca obiektem moich marzeń. :roll:

 

 

Napowietrzanie:

Brzęczek Atman 3500

Oświetlenie:

2x 18W

Filtracja:

Filtr wewnętrzny Aquel FAN mini Plus 260l/h

Technika CO2:

Brak.

Gatunki i ilość ryb:

2xKirysek Panda

4xKirysek Pstry

Rośliny:

Cryptoryna

Inne sprzęty:

Grzałka HeatZone 10W (bez termostatu(w zupełności wystarcza))

Temperatura 26-27*C

Dekoracje:

Kamienie(piaskowiec)

 

Bardzo chętnie wysłucham porad co do obsady zbiornika.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czytając tytuł pochopnie myślałem że zobaczę coś w stylu Iwagumi.

 

Szczerze? Nie podoba mi się ;)

Kamienie wyglądają strasznie nienaturalnie... takie płaskie.

Można z takich np. sklecić całkiem fajne tło, ale tutaj jest ich za dużo za dużo.

 

Obsada:

Nie czepiam się tego że kiryski raczej do "kamieniołomów" nie pasują, ale pstre nie nadają się do takiego akwa ze względu na litraż.

Jeśli chcesz coś dodać do tego to przydałyby się jakieś większe ryby o jaskrawych kolorach które kontrastowałyby z szarością skał [bojownik? zmienniaki?].

 

Sprawdzasz parametry? Niektóre piaskowce nie są dla nich obojętne ;)

 

Proponuje wywalić część kamoli [zostaw sobie te które tworzą tło], zrobić porządek z obsadą.

Między kamienie kamienie dać jakieś mchy, wydaje mi się też że w akwa jest strasznie mało podłoża.

 

PS: Filtr - stanowczo za słaby, proponuje wymienić [szczególnie jeśli chcesz dodać jakieś ryby do obsady].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry ok, czyli? [i czym mierzone] ;)

 

Podtrzymuję to że ten filtr Fan Mini jest o wiele za słaby jak na ten litraż. Osobiście to nawet w 25l użyłbym czegoś lepszego. ;)

Nawet producent deklaruje że nadaje się max do 60l, a takie dane są zawsze sporo zawyżone.

Miałem do czynienia z FAN1 [wg. tego samego producenta od 60 do 100l :zamieszany: ] w 54l i też był za słaby.

 

A co do zmienniaków to osobiście za nimi nie przepadam. (a znasz jakiś fajny sklep w Krakowie w którym można dostać zmienniaki :?::?: )

Zmienniaki dostaniesz prawie w każdym sklepie. Na ciekawe [i zdrowe] egzemplarze bardzo łatwo trafić w Kakadu w Bonarce i ten sklep z czystym sercem mogę polecić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam testami paskowymi.

 

No ok, ale nie tylko o to spytałem ;)

Jakie dokładnie te parametry.

Co w tym filtrze jest takiego strasznego. Bardzo dobrze działał nawet jak miałem 30 gupików.

Ja bym się tam nie przyznawał do tego że miałem w tym akwa 30 gupików, ale wracając do tematu:

Co w tym filtrze strasznego? Po prostu jest słaby, dużo za słaby.

Działać to on by zapewne działał nawet w Bałtyku pod warunkiem że podłączyłoby się zasilanie ;)

 

A dlaczego jest taki słaby? Ma bardzo mało miejsca na wkłady - np. dla porównania w FZN2 spokojnie zmieściłoby się 10 takich gąbek z fanmikro, do tego sam prefiltr montowany zwykle na tej kaskadzie jest większy niż cały wkład fanmikro. Ma też ponad trzykrotnie mniejszy przepływ niż wspomniana wcześniej kaskada.

 

Biorąc pod uwagę to że FZN2 jest w sam raz do tego litrażu, a ten wewnętrzny jest jednym z najsłabszych modeli filtrów [w tym wewnętrznych] - to się po prostu nie nadaje.

W takim akwa oczywiście może działać filtr wewnętrzny, ale nie taki słaby model.

Do jakiegokolwiek kubełka już nawet nie śmiem tego fan mikro porównywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tam nie przyznawał do tego że miałem w tym akwa 30 gupików, ale wracając do tematu:

 

 

ty masz dużo spraw do których bym się nie przyznawał ;)

 

 

jedziesz po chłopaku praktycznie za nic - póki co jak ma tam kiryski jest ok - jak dołoży inne ryby to będzie się martwił

 

jedyne co mnie w akwarium przeraża to to że te głazy opierają się o szkło - reszta ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedziesz po chłopaku praktycznie za nic

 

Nie jadę po chłopaku, wyrażam subiektywne zdanie na temat akwarium i filtra [który jest i będzie za słaby] - to różnica. Do Korcyk'a jako człowieka oczywiście nic nie mam, zresztą byłoby głupotą gdybym coś miał skoro znam go tylko z forum, a nie osobiście. ;)

Skoro uważam że filtr jest zły, to nie widzę absolutnie żadnej przyczyny dla której nie miałbym wyrażać własnej opinii o nim i popierać jej faktami. W sumie to ten temat jest chyba założony po to aby wyrażać swoje zdanie o danym akwarium, to właśnie robię. ;)

 

PS: Te kiryski swoją drogą też do zbiornika nie pasują, ale o tym już pisałem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jedziesz po chłopaku praktycznie za nic

 

Nie jadę po chłopaku, wyrażam subiektywne zdanie na temat akwarium i filtra [który jest i będzie za słaby] - to różnica. Do Korcyk'a jako człowieka oczywiście nic nie mam, zresztą byłoby głupotą gdybym coś miał skoro znam go tylko z forum, a nie osobiście. ;)

Skoro uważam że filtr jest zły, to nie widzę absolutnie żadnej przyczyny dla której nie miałbym wyrażać własnej opinii o nim i popierać jej faktami. W sumie to ten temat jest chyba założony po to aby wyrażać swoje zdanie o danym akwarium, to właśnie robię. ;)

 

PS: Te kiryski swoją drogą też do zbiornika nie pasują, ale o tym już pisałem. ;)

Według mnie można krytykować i doradzać, ale jeżeli coś się o tym wie. Przypomnę Ci Twoje akwarium które było jak super krowa która daje mało mleka. Nie stworzyłeś nigdy nic godnego uwagi a jak Cię krytykowali to nie chcę Ci przypominać co pisałeś, w efekcie temat zamknąłeś i taki był finał. Akwarium nie jest złe, małe zmiany w ustawieniu kamieni i będzie ok.

shan: ZACHOWAJ SOBIE TAKIE RADY DLA SIEBIE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kompozycja akwa nie jest ciekawa może jakbyś poustawiał kamienie pionowo stworzyłbyś wrażenie labiryntu lub coś w tym guście. Wypatrywanie i szukanie stworzonek w akwarium sprawia wielką frajdę a co do tych wyrażania zdań itp to soory chłopaki ale piszecie takie długie posty że mój leń nie chce ich czytać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoo Natura

Kakadu w Bonarce

Sklep - nie pamiętam nazwy , ale jest na Limanowskiego :)

no i giełda akwarystyczna na Komandosów - Osiedle podwawelskie

 

w tych miejscach dostaniesz różne gatunki muszlowców,jak podasz wymiary, to dobierzemy coś z tych gatunków,które nadają sie do Twojego zbiornika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie do takiego akwa to prędzej jakieś muszlowce bo szczerze efekt kirysków będzie taki nijaki... A poza tym one uwielbiają grzebać w podłożu a tutaj nie ma go zbyt wiele... Ewentualnie parka pielęgniczek Ramirez ale one potrzebowały by jeszcze trochę zieleni:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak na złość w zoologu w którym nikt na niczym się nie zna są muszlowce po 2,50 aż mnie zdziwiło jak zobaczyłem przecież to trzeba wiedzieć co i jak a do tego zoologa wpadają ludzie którzy kupują kule a zaraz skalara ; /

 

Anubiasy rosną długo ale bardzo ładnie komponują się z rzeczami na których spoczywają naprzyklad na kamieniach lub korzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...