Jump to content

Nowy forumowicz


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich akwarystów! Od jakiegoś czasu szukałem ciekawego forum w ,którym chciałem się zarejestrować i chyba znalazłem:) No więc mam na imię Krystian, lat 24 i zachorowałem na "akwarium". Jakiś czas temu dostałem od kuzyna akwa 85l ,które urządziłem po swojemu. Moja żona miała na początku jakieś "ale" ale teraz oboje siedzimy przy nim i obserwujemy:) Tak więc moim aktualnym celem jest zakup i urządzenie zbiornika 450l . Bardzo interesują mnie pielęgnice. Mam nadzieję ,że pomożecie mi w realizacji tego pomysłu (doradztwo). Na pewno będe aktywnym forumowiczem więc na moją pomoc też można liczyć. Jeszcze raz witam wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

Siemasz ;)

Musisz też powiedzieć jakie chcesz w tym akwa mieć pielęgnice, np. z ameryki południowej czy z jeziora Tanganika czy Malawi. I nie bój nic z ogromną wiedzą forumowiczów uda ci się na pewno stworzyć swoje wymarzone akwa :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Na razie jestem w fazie rozważań. Gdy będe zalewał już zbiornik ,którego jeszcze nie mam chcę być doskonale przygotowany więc narazie ustalam budżet i zabieram sie do ciężkiej pracy. Podobają mi sie biotopy malawi oraz pielęgnice zamieszkujące amazonke. Tak jak wcześniej wspominałem kwestia do namysłu.

Link to comment
Share on other sites

W Amazonce żyją troche większe pielęgnice niż te, które by się nadawały do twojego akwa. Możesz więc też spróbować z pielęgnicami z Ameryki Środkowej np. zebry, Mekka itp. Ale w Malwai masz spory wybór pośród kilkunasto centymetrowych do nawet kilkudwudziesto centymetrowych pyszczaków. Ale to już twój wybór a także koszty jakie będziesz mógł przeznaczyć do akwarium :arrow: za bardzo się nie znam na Malawi ale chyba trzeba włożyć w nie więcej szmalu ;)

Link to comment
Share on other sites

tak tyle trzeba włożyć szmalu jak w każde inne hobby:) pośledze różne tematy, tu i tam popytam i myśle ,że nie bawem decyzja zapadnie. Nie lubie patrzeć jak żywe istoty się męczą więc to bedzie miało największy wpływ na moją decyzje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...