Skocz do zawartości

Jakie wkłady filtracyjne do Aquael 250


yrcztk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich forumowiczów. Wczoraj nareszcie przyjechał do mnie mój Unimax 250. Od razu podłączyłem go do obecnego akwarium celem osiągniecia dojzałego filtra na nowy zbiornik. Unimax ma w komplecie włady filtracyjne i tak zaczynając od góry:

Koszyk1-gąbka

Koszyk2-węgiel aktywowany i gąbka

Koszyk3-zeolit

Koszyk4-ceramika

Jest jeszcze pusta przestrzeń w której mozna zainstalować lampę UV, której nie zamierzam używać. Proszę o pomoc w logicznym ułożeniu wkładów. Obecnie jest tam troche pustej przestrzeni gdyż nie używam wegla aktywowanego w koszyku2 oraz nie mam lampy UV.

Docelowo filtr pracować będzie w akwarium 112 litrów z niewielką ilością roślin. Co do fauny to jeszcze nie ustalone.

 

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wrzucaj do wolnej przestrzeni od lampy UV ceramiki luzem, gdyż będziesz miał problemy z czyszczeniem filtra, bo za każdym razem kiedy będziesz podnosił kosze ceramika będzie ci się wsypywać do tego poniżej lub się zakleszczy i połamiesz kosz.

Do wolnej przestrzeni dopasuj rurę z pcv, potem dopasuj do rury odpowiednią kratkę wentylacyjną oczka w kratce nie są ważne bo na dno rury możesz wsadzić cienką warstwę gąbki z dużymi oczkami. Chodzi o to aby ceramika lub inne medium filtracyjne nie wypadało. Dopiero tak przygotowany pojemnik z wkładem wsadź tam gdzie powinna być UVka, nie wyciągaj podstawki centrującej lampę. Jeśli nie będziesz mógł dopasować kratki do rury, to na krawędzi zrób ze 20 otworków i przewlecz grubą żyłkę aby powstało coś jak szprychy w kole rowerowym i gąbka na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...