Skocz do zawartości

[216L] Zielone malawi / j.wiktorii [Obsada: 76 ryb :)]


[Przemo]
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co to dziś wszyscy wstali lewą nogą ;). Nie jest tak tragicznie bez przesady. Tło jak już sam wiesz do wymiany na czarne lub strukturalne (np. czarne skałki). Jeśli masz możliwość to daj czarne zewnętrzne. Akwarium powinno być raczej pozbawione roślin. Jeśli nie chcesz się ich pozbywać to daj Zwartkę na tylne rogi a Anubiasa wyjmij z podłoża ponieważ jego korzenie nie mogą być zasypane, muszą być odsłonięte aby woda mogła swobodnie przepływać przez korzenie. Obsada za duża i źle dobrana. Podczas tarła któregoś z gatunku może być problem z pozostałymi rybkami :/. Poczytaj o tych rybkach co masz i wybierz najbardziej pasujące. Jeśli któryś z gatunków ma być w jednogatunkowym akwa to niech tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D ,zaraz skandal ,zła obsada,jasne jak ciężko wyjść ze stereotypów,bo dużo tu może nie pasować w tym zbiorniku. Stara wyświechtana śpiewka o biotopach,ale tu już biotopu nie ma bo jest biocenoza i fajnie dość ;) To proste w hodowli ryby,i do szczęścia im Malawi nie trzeba,bo w akwariach rosną nawet większe jak w naturze.A że to nie trendy bo rośliny dał i akurat nie zrobić tak jak większość nakazuje,no cóż,dobrze że są ludzie poszukujący różnych rozwiązań .Dodam że pyszczaki

znakomicie rozmnażały się u mnie w okresie letnim w oczku gęsto zarośniętym i zamulonym,problem tylko jest że nie da się ich wszystkich wyłapać z oczka jesienią:)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obsadzie pyszczaków się nie znam, więc nie będę się wypowiadać na ten temat. Wystrój nie jest piękny ani praktyczny. Jeśli już zdecydowałeś na zielone malawii, jak to nazwałeś, to nie widzę sensu sadzenia wszystkiego tak w cały świat. Te kryptokoryny daj w jedną grupę i posadź gdzieś z boku, liście i tak ciągną po powierzchni. Anubiasy również mogły by rosnąć w max dwóch grupach, wkomponowane gdzieś na środkowej wysokości kamieni. Ale moczarka wogóle tu nie pasuje, zresztą pewnie najszybciej zostanie zniszczona przez ryby. Z tej moczarki to są takie badyle, posadzone w centralnej najbardziej widocznej części akwarium...

Najgorszy efekt robi kicz-fototapeta. Zwykły brystol za 2 zł to będzie coś. Najlepiej jakiś kremowy lub w odcieniu piasku, beżu. I porządnie pognieciony. Oglądałam filmik i muszę przyznać że taka ilość ryb robi straszny chaos. Może warto pójść za namową innych i zredukować obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie podoba mi się.Piskorki ? zbrojniki ? drewniaki ? BOJOWNIKI ?! to nie pasuje do pyszczaków!!

Jak chcesz mieć coś na dnie ,to kup sobie jakieś synodontisy.

Wystrój - mało oryginalny,wygląda jak klocki poukładane byle jak,nie lubie takich konstrukcji.

Tło-beznadzieja.

 

Zmieniłbym:

-Obsadę (trzeba zredukować)

-Tło - np zrób zewnętrzne strukturalne

-Układ kamieni - zrób to jakoś naturalnie..

 

Powodzenia :)

Nie jest to jakiś koszmar czy coś,no ale trzeba parę rzeczy poprawic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwyt marketingowy?? :zamieszany: To ja już nic nie rozumiem. Powiem tak, jak kupujemy rybki to zwracamy uwagę na zachowanie i wielkość do jakich mogą dorastać.

Tak dla przykładu. Masz Pyszczaka Saulosi - dorasta do 8 cm. a Ty masz ich w akwa 50 szt. :shock: itd. Jak wszystkie rybki urosną to nie będą miały się gdzie ruszyć. I jeszcze przykład - masz Pyszczaka Maingano 5 szt. - wiesz, że trzyma się je w haremach?? Jeśli tak to wypisz poprawną obsadę. Uważam, że wcale nie patrzyłeś na charakterystykę ryb kupując je. Przykład: Co z tego, że jedna dorasta do 5 cm. a druga do 7 cm. jak masz ich po prostu za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada:

2+4 Pyszczak saulosi 7-9cm

5 x Nieduży pyszczak maingano 5cm

9 x 1.5cm pyszczak saulosi

35 x 1cm pyszczak saulosi

chyba 1 lub 2 x 1cm pielęgnica zebra

1+2 Haplochromis A. latifasciata 7-14cm

1+3 Bojownik syjamski

2 x Zbrojnik niebieski

4 x Drewniak

6 x Piskorek Kuhla

Obsada która ma zostać po zmianach:

 

Docelowo z obecnej obsady:

- zniknie bojownik, który był eksperymentem lecz nie wyszło - nie był podgryzany lecz jednocześnie nie miał spokoju na budowę gniazda.

- z małych pyszczaków saulosi zostanie 7 samic w zamian za 3 lub 4 duże samice

- zniknie H.A.latifasciata i wzamian pojawi się Haplochromis pundamilia nyererei

- jeżeli maingano będzie dawał w kość piskorkom to zostanie zamieniony na Haplochromis Victoria Nile i wtedy będzie już większość wiktorii :)

- zbrojniki, sumy i piskorki zostaną gdyż ładnie wszystko czyszczą i nikt ich nie podgryza. Zbrojniki czasem są podgryzane przez pyszczaki ale delikatnie.

Potem wymieniasz, że masz tylko 15 ryb, ani słowem nie wspominając o sumach, piskorkach i zbiornikach.

 

Jakto za duża? Pomijając małe rybki 2+5 saulosi, 5 maingano, 1+2 Haplochromis, czyli razem 15 ryb "pływających" to jest za duża obsada?

Ale chaos robi ta liczba 76, czy też może wizualnie? Bo jak patrzę jak pływa te 20 ryb to nie widzę chaosu.

Więc przestań nas robić w balona, albo się po prostu nie tłumacz, jak dla mnie to możesz tam jeszcze dorzucić Alunokare i Red Red'y, bo tak nikt się nie doliczy ale nie zapominaj, że 200 litrów to nie basen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słowo o dekoracjach:

 

Rozumiem, że jakbym usunął rośliny, dał czarne tło i położył kamienie na piasku, czyli zrobił tak jak jest w każdym malawi to było by dobrze?

Ja tak nie chce bo tak ma każdy. To jest nudne i zbyt dużo otwartej przestrzeni, ryby się cały czas widzą i napędza to agresję.

Dołączona grafika

 

 

Faktycznie płasko...

 

Bo napisałem w cudzysłowiu "pływających" miałem na mysli pływających w toni wodnej, ryb dennych ani zakopanych w piasku nie liczę

No tak, bo ryby denne nie potrzebują przestrzeni do pływania, przepraszam, mój błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż po to jest tutaj akwa żeby je oceniać, zarówno dobrze jak i źle. Tutaj masz obiektywne komentarze innych osób. Nie odbieraj krytyki jako ataku.

 

Obsada - malawi/wiktori nie moja bajka, ale mogłeś ją pokazać dopiero po zmianach. Poza tym jesteś na tyle doświadczony że mogłeś zrobić od razu obsadę docelową, a nie przejściową. Teraz sam wiesz co to jest. Trochę się dziwie że te bojki jeszcze żyją...

 

Jak chodzi o wygląd, dużo roboty nie trzeba żeby akwarium było ładniejsze.

Wywal fototapete, zrób porządek z roślinami. Ułóż jakoś lepiej kamienie [bez konstrukcji w stylu stonehenge], wyczyść je z glonów - akwa tylko na tym zyska.

Poza tym akwa wydaje się ciemne, szczególnie lewa strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przepraszam za pomyłkę, z racji tego że raczej nie interesuje się biotopami afrykańskich jezior to nie wiedziałem o tym. ;)

 

Jeszcze dwa słowa ode mnie co do tych kamieni:

- wizualnie - moim zdaniem najlepiej prezentowałyby się gdyby wszystkie były pod kolor, bo teraz co kamień [niezależnie czy pokryty glonem czy nie] to inny odcień. ;)

- bezpieczeństwo - te konstrukcje z kamieni nie są chyba niczym przymocowane. Nawet jak teraz wszystko "stoi", to zawsze jest szansa że kiedyś jakiś kamień [np. jeden z tych tworzących "mosty"] - zsunie się w dół i spadnie na dno. Przy tej wielkości kamoli skończyłoby się to najprawdopodobniej powodzią. Osobiście, u siebie w domowym akwarium bałbym się układać tak kamienie.

 

Oglądałem wszystkie filmiki na yt. W ruchu wygląda to ciut lepiej. Rada na przyszłość, filmuj w nocy, przy zgaszonym świetle w domu i wyłączonym mikrofonie [chyba że chcesz coś powiedzieć] - bo na filmikach jest masa odbić i szumów, to po prostu psuje efekt. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chaos robi ta liczba 76, czy też może wizualnie? Bo jak patrzę jak pływa te 20 ryb to nie widzę chaosu. Znaczy miałbym trzymać tylko 10 ryb, najlepiej jeden gatunek w tym akwarium 216L i tylko wtedy wg Ciebie będzie dobrze? :)

 

y....po głębokim procesie tentegowania w głowie powiem: tak :zamieszany: .

Uważam, że zarówno ta liczba jak i wizja (na filmiku) robi zamieszanie. Jakbyś trzymał jeden gatunek napewno było by dobrze rybom. To nie są rybki do ogólnego. Są silnie terytorialne. A bardzo wątpię w to, żeby Piskorkom, Glonojadom i BOJOWNIKOM (o zgrozo) było tam wśród nich dobrze. Nie wspomnę części Pyszczaków. Nie kumam po jakiego grzyba tak mieszać biotopy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma jeszcze jakis problem z tym, ze ja celowo mieszam biotopy to niech zostawi swoje doglebne przemyslenia dla siebie i sobie jakos z nimi poradzi bo mnie to nie interesuje.

To w takim razie po kiego grzyba wlazłeś na forum i wkleiłeś fotkę swojego cyrku? Żeby przeczytać ewentualne pochwalne ochy i achy? Oczywiście - wszyscy się mylą, a Przemo wie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...