Skocz do zawartości

Zbrojnik niebieski- brak wzrostu, wychudzenie


Engram
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dane zbiornika:

-litraż akwarium: 450

-filtracja: JBL CristalProfi 1500

-obsada zbiornika: 4x trzciniak, 1x polypterus senegalski, 6x pimelodus pictus, 4x zbrojnik niebieski

-pokarmy, którymi karmię podopiecznych:

1.mrożonki-kryl, ochotka, szklarka, solowiec, larwa czarnego komara, serce wołowe i indycze, mięso wołowe, mięso drobiowe(pierś gotowana)

2.warzywa-brokuły, kalafior, marchewka, papryka, ogórek świeży, oczywiście warzywa zawsze są podgotowane lub sparzone.

3.suche- Hikari tabletki mięsne dla ryb dennych, Tetra Wafer Mix, tetra Chichlid Granules, Sera Wels Chips, Tropical D-allio tabin, Tropical Spiru Tabin

Ryby karmię raz dziennie na wieczór, raz do dwóch razy w tygodniu głodówka. Raz na jakiś czas do jedzenia dodaję czosnek lub witaminy(vibovit)

-temperatura wody 27 stopni, parametry nie mierzone

-podmiana wody ok. 80-90l tygodniowo połączone z odmulaniem, pozostałości jedzenia usuwane rano. W akwarium nie stosuję chemii, nie miały miejsca choroby i co za tym idzie leczenie w ogólnym.

 

Problemem jest jeden ze zbrojników, mam 4 sztuki, dwa ciemne i dwa złote. Kupione były w tym samym czasie w tym samym sklepie i były porównywalnej wielkości. Mam je od grudnia/stycznia. Jeden ze zbrojników(złoty) nie rośnie, ma ok.2-2,5cm, podczas gdy pozostałe mają już po 5-6cm. Często widzę go jak siedzi gdzieś bez ruchu, jest blady i bardzo wychudzony. Pozostałe glonki są aktywne i ciągle skrobią albo korzenie albo to co jest akurat do jedzenia. Żadnych zmian na ciele nie ma, poza tym wychudzeniem i bladością. Nie widziałam nigdy, żeby ktokolwiek z drapieżnej obsady zaczepiał lub stresował w jakikolwiek sposów zbrojniki, zresztą w akwarium jest dużo kryjówek, dwa duże korzenie z dużą ilością szczelin, kokosy...Żadna z pozostałych ryb nie ma problemów z apetytem. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że rybka jest chora i dlatego nie rośnie może ma jakieś pasożyty

innym powodem może być to, że masz dwa samce zbrojnika i ten chudszy jest przeganiany przez drugiego samca

ostatnie co przychodzi mi do głowy to, że nie zaaklimatyzował się w twoim akwarium z wiadomego tylko mu powodu

stres spowodował chorobę z której go już raczej nie odratujesz,

może spróbuj dać go do mniejszego zbiornika samego przyciemnij ten zbiornik na dwa trzy dni

 

podawałeś może ostatnio jakieś leki lub ulepszacze do wody?

zbrojniki są wrażliwe na leki i miedź w niektórych preparatach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...