Jump to content

zaskroniec pomocy!


dawiolo
 Share

Recommended Posts

sorka że na forum o rybach ale mam wielki problem i na szybko tu pisałem.znalazłem w piwnicy zaskrońca i nie wiem czym go karmić terrarium już mu zrobiłem i za 2 tygodnie jadę go gdzieś wypuścić,ponieważ u mnie nigdzie w pobliżu niema żadnego oczka.proszę pomóżcie bo boje się że zdechnie z głodu próbowałem mu dać dżdżownicę i nic proszę pomocy!!

Link to comment
Share on other sites

dzięki za odp.ale znalazłem już mu dogodne warunki u babci w oczku,ale dopiero za 2 tygodnie na razie musi zostać u mnie.bo chodzą tam moi koledzy i z pewnością by go zabili.i czym go karmić przez ten czas?

Link to comment
Share on other sites

Zaskrońce żywią się głównie płazami, ale nie gardzą rybami. Jeśli w babcinym oczku są ryby, to długo nie pociągną.

Wypuść go w okolice rzeki lub jeziora.

 

Zaskroniec objęty jest ochroną gatunkową!

 

PS

Tak na marginesie, to zaskroniec w piwnicy? A nie jest to przypadkiem padalec?

Link to comment
Share on other sites

u babci będzie miał dogodne warunki jest tam parę dużych kamieni na których będzie się mógł wygrzewać,no i oczywiście będzie miał co jeść bo jest tam dużo żab i traszek,oczko znajduje się w zaciszu za domem.aha dzisiaj w końcu coś zjadł,wczoraj przyniosłem mu traszkę a rano bardzo się ucieszyłem gdy traszki nie było :D

Link to comment
Share on other sites

terrarium z zaskrońcem jest u mnie w pokoju na chwilę obecną tylko wy o nim wiecie.ale jak mama to zauważy to mary mój los.babcia wyraziła zgodę na przywóz zaskrońca obiecała mi że mama się o nim nie dowie.spoko babcia :D

Link to comment
Share on other sites

Jednak muszę Ciebie zmartwić, bo przez dwa tygodnie nie będziesz w stanie go utrzymać w tajemnicy. Sam transport do babci też może okazać się problematyczny. No i dla bezpieczeństwa własnego i mieszkańców domu lepiej powiedz o nim rodzicom.

Link to comment
Share on other sites

Ludki czytajcie temat dokładnie i od początku! dawiolo znalazł w piwnicy budynku zaskrońca (na pewno jakąś gadzinę ;) ). Zna okolicę i wie, że jak zaniesie go na wolność to ktoś niemądry szybko go odnajdzie i zabije dla zabawy. Chcąc uniknąć takiej sytuacji zaopiekował się zwierzakiem i zrobił mu przejściowy dom na ok dwa tygodnie po czym zawiezie go na wieś i wypuści na wolność. Postąpił bardzo odważnie i honorowo. Pytanie co na to mama jak zaniesie pranie do szafy a tam gadzina :shock: :zamieszany:

Link to comment
Share on other sites

Zna okolicę i wie, że jak zaniesie go na wolność to ktoś niemądry szybko go odnajdzie i zabije dla zabawy. Chcąc uniknąć takiej sytuacji zaopiekował się zwierzakiem i zrobił mu przejściowy dom na ok dwa tygodnie po czym zawiezie go na wieś i wypuści na wolność.

Znam posty i patrze na to z innej strony ;)

Skoro zaskroniec przeżył pewien czas [doskonale dając sobie radę] i znalazł się jakimś sposobem u niego w piwnicy to wnioskuję że jednak nie zostałby zabity. Zresztą ludzie są różni i nie ma absolutnie żadnej gwarancji że lepszy los spotka go "u babci". ;)

 

To wygląda trochę jak ratowanie zwierzęcia na siłę. ;)

Na pewno nie znalazł go w centrum miasta, w pobliżu musi być jakiś las, zarośla itp.

Równie dobrze może teraz wynieść samemu zaskrońca gdzieś dalej na odludzie [gdzie koledzy nie chodzą] , a nie "hodować" go sobie w terrarium.

 

W tym samym poście co napisał że zostanie zabity napisał też że trafi do oczka wodnego babci... czyżby miał skończyć jako zwierze hodowlane? Z postów wnioskuję że będzie to bardziej ozdoba do oczka za domem niż wypuszczone do lasu na wolność zwierze...

Link to comment
Share on other sites

... na chwilę obecną tylko wy o nim wiecie....

Gdybyś myślał, nie pochwaliłbyś się tym, że uwięziłeś zwierzę będące pod ochroną.

Nie pochwaliłbyś się schwytaniem traszki, która również jest pod ochroną.

Wpisałeś to do internetu i już po tajemnicy.

 

Wypuść zwierza na wolność, póki nie jest za późno.

 

 

PS

Swoją drogą, gdyby rodzice wiedzieli, że ich własne dziecko im nie ufa, na pewno byłoby im przykro.

Rośnie kolejny babci wnusiu, który wszystko co robi - robi dobrze. Przynajmniej w oczach babci.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...