Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem silikon w sklepie internetowym. Miał być akwarystyczny. Po otworzeniu przesyłki stwierdziłem, że na opakowaniu nie ma żadnej informacji odnośnie stosowania tego silikonu w akwarystyce. Być może ktoś stosował taki silikon i może mi pomóc. Z góry dziękuję. Jutro chcę zacząć kleić dekorację z kamieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na opakowaniu masz wszystkie dane techniczne wytrzymałość rozciągliwość itp. to jest typowy klej akwarystyczny.

charakteryzuje się tym że nie posiada związków chemicznych niebezpiecznych dla ryb oraz tym że jest dużo bardziej wytrzymalszy od zwykłego sylikonu. mogłeś sobie porównać dane ze zwykłego sylikonu, na niektórych są owe informacje.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości skontaktowałem się z producentem tego silikonu i okazało się, że można go bez obaw stosować w akwarystyce do klejenia elementów, na które nie działają zbyt duże siły (dekoracje lub małe akwaria), natomiast producent ten produkuje poza tym silikonem uniwersalnym także i specjalistyczny, akwarystyczny, którym można kleić duże zbiorniki. Oczywiście akwarium można zalać wodą, dopiero po dogłębnym stwardnieniu silikonu!

Jeszce raz dziękuję za pomoc.

Temat można zamknąć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...