Skocz do zawartości

[240] Oświetlenie


Rekomendowane odpowiedzi

pytanie czy ta energooszczędna żarówka to nie dotyka tafli wody??? powinna być poziomo nie pionowo. chyba nie chciałbyś ugotować rybek???. pytanie bo jestem elektrykiem wiec mnie to troszkę poruszyło to troszkę wbrew BHP :) jak możesz zmodyfikuj mocowanie na poziomo i lepszy efekt oświetlenia uzyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, wymień te co masz i wkręć do żyrandola zaoszczędzisz na rachunku ;) a za ok 15 zł kupisz w castoramie (lub innym takim sklepie, ale w OBI chyba nie ma bo kiedyś się pytałem i mowili że tylko prowadzą z ciepłą barwą światła, ale możesz spróbować :) ) kompakta z zimną barwą światła, one mają ok 6400 K i to nie są lumeny jak poprzednik napisał ;) To są żarówki firmy massive daylight chyba 15 watowe. Są naprawdę dobre. mam jedną w kotniku 25 litrowym i się sprawdzają na 100 %. bo po co przepłacać za kompakt w akwarystycznym, gdzie ceny zaczynają się od 40 zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...one mają ok 6400 K i to nie są lumeny jak poprzednik napisał...

Ja po prostu wybiegłem do przodu, bo temperatura barwowa bardzo przekłada się na ilość lumenów. Między 2700K (ok 550lm) a 6400/6500K (np 1350lm) - Masz ponad dwa razy więcej światełka :D No i widmo bardziej przyswajalne przez roślinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...