Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Głównymi cechami dla BW jest :

-piasek jako podłożę

-duża ilość korzeni

-brak roślin

-na dnie często leżą uschłe liście

-woda ma brązowy(herbaciany) kolor

 

jeśli to wszystko zastosujesz to masz świetne BW :D

 

A co do rybek , hmmm nie wiem ale większość zbiorników BW nie dużej ilości gatunków ryb , często są jednogatunkowe

może harem p.kakadu by się nadał i nic więcej ale nie jestem pewien chyba za mały litraż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj viewtopic.php?f=39&t=7147 podano jakie rybki można hodować w zbiorniku 50-60l jest tu p.Agassiza ale ostatnio przeczytałem na tym forum , że ta pielęgniczka jest od 80l to jak w końcu jest bo jeśli od 80l to niech moderator usunie wpis z tą rybą .

 

Najlepiej będzie jak playboykrk nam odpowie bo on zna się na BW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż "upchnąć" można tam nawet karpia, tyle że podobnie jak harem kakadu - nie czułby się tam komfortowo. ;)

 

Osobiście proponuje stadko neonów zielonych. Da się je dostać bez większego problemu w Krakowie.

Ciekawe i rzadkie rybki ;)

Niestety nie wiem czy są aż tak wymagające jak niektórzy mówią. Musiałaby się tu wypowiedzieć osoba która je hodowała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wchodzić na temat kakadu, bo moje zdanie już znasz. ;)

Pozwolę sobie natomiast na mały OT dla wyjaśnienia, dlaczego tam pisze tak - a inni mówią inaczej.

 

Akwarystyka to nie tak "sztywna" dziedzina jak np. matematyka gdzie 2+2 zawsze równa się 4 ;)

Nie można powiedzieć że dana ryba jest tylko od tego litrażu koniec kropka.

Można natomiast powiedzieć moim zdaniem minimalny litraż dla tej ryby to tyle i tyle, a inna osoba może mieć inne zdanie na ten temat [i z tym się nieraz spotkałem].

Dla niektórych np. minimalny litraż dla platek to 25l [co moim zdaniem jest głupotą], dla mnie minimalne akwarium dla haremu to 45l, dla większości platki można hodować od 54l w górę, a niektórzy uparcie twierdzą że dla zmienniaków konieczne jest przynajmniej 80l.

Sęk w tym że na forum raczej nie znajdziesz dużo osób które polecą Ci kakadu do 50l ;)

 

Dobra żeby nie było tylko OT to kończę te moje filozoficzne wywody :D

Jakbyś był zainteresowany zielonymi neonami to odwiedź Kakadu w Bonarce, lub sklep RA na Młyńskiej. Oba sklepy bardzo dobre i mające dobrą opinię i co najważniejsze zdrowe ryby. ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za info.

 

W Bonarce osobiście jakieś 3 miesiące temu kupiłem harem zmienniaków i trzymają mi się super. :)

 

A wszyscy mówią, że sklepy zoologiczne w marketach są do bani, a to Kakadu jest naprawdę spoko. Mają bardzo dobrego dostawcę rybek. Rządzi nimi w sklepie :!::!: Nawet on decyduje w jakim akwa jakie rybki trzymać i ile ich przywieźć. Pytałem personelu czy to szef ale okazało się, że dostawca, więc jak najbardziej polecam Kakadu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego chciałem zapytać... a jakieś inne rybki do BW :?:

Ale Kakadu na siłę też nie da się upchać samego :?:

 

A może Pielęgniczkę Agassizi :?:

Dla pielęgniczek litraż nie jest tak ważny, jak długość baniaka i powierzchnia dna. Spójrz na dwa zbiorniki w mojej sygnaturce - ten mniejszy ma czterokrotnie mniejszą pojemność, ale tylko dwukrotnie mniejszą powierzchnię dna. Dla kakadu i innych apisto twój baniak jest za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak playboykrk nam odpowie bo on zna się na BW

Dzięki :) coś tam wiem, ale bez przesadyzmu ..

 

Zacznijmy od tego, że jeżeli chcesz mieć pielęgniczki , to dla nich bardziej liczy się powierzchnia dna

Dla agassizy min to będzie około 60x30cm

Fakt - Kakadu nie są z BW

Neony Zielone - nie są jakoś bardzo wymagające jeżeli chodzi o parametry wody,no ale jeżeli chcesz mieć "prawdziwe" BW to przydało by się mieć parametry przybliżone do tych z danego biotopu,nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony Zielone - nie są jakoś bardzo wymagające jeżeli chodzi o parametry wody,no ale jeżeli chcesz mieć "prawdziwe" BW to przydało by się mieć parametry przybliżone do tych z danego biotopu,nie ?

Ale z takich rybek troszkę większych (nie ławicowych) to nie ma czegoś fajnego do tego litrażu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakadu są z BW to po pierwsze, nadają się do 50 litrowego zbiornika, ale max 1 samiec i 2 samice trzeba pamiętać żeby dobrze się czuły wyloty kryjówek powinny być skierowane w inną stronę niż na siebie do tego trzeba najlepiej jakimś korzeniem stworzyć naturalną przegrodę zbiornika która wytyczy rewiry. Kakadu łatwo się rozmnażają i fajnie to wygląda ale rybki wtedy są bardzo spięte i przejęte wychowaniem potomstwa i należy zapewnić im spokój (niebezpieczeństwo przychodzi z góry). Jeżeli będziesz wybierał pielęgniczki to sprawdź w jakiej temperaturze pływają bo choć pochodzą z tej samej rzeki i z tych samych biotopów to jednak z różnych miejsc gdzie poszczególne warunki różnią się od siebie. Po drugie nie jest prawdą że w BW nie ma żadnych roślin bo są pistje, paprocie pływające itp (głównie rośliny pływające). Na dnie fakt piasek drobny i liście z którymi nie można przesadzać bo ciężko jest to posprzątać. Po trzecie jak większości ryb ważne jest zapewnienie odpowiedniej jakości wody a to wiąże się z koniecznością stosowania bardzo miękkiej i odpowiednio kwaśnej wody która jest podstawą BW.

W naturze pielęgniczki żyją właśnie w małych stróżkach wody płytkich max 40 cm i wąskich tak więc teorie o konieczności posiadania 300 l akwarium aby hodować kakadu albo ramirezy bądź inne Apistogramma'y jest delikatnie przesadzone jak w większości postów na tym forum (najczęściej radzą to koledzy którzy są szczęśliwymi posiadaczami 40 l akwariów oczywiście nie przerybionych z nurkiem na środku :)). Moja rada to skupić się na parametrach wody, jak dasz radę wytworzyć u siebie i utrzymać odpowiednie parametry to będziesz się długo cieszył. Duuużo więcej info znajdziesz na apisto.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teorie o konieczności posiadania 300 l akwarium aby hodować kakadu albo ramirezy bądź inne Apistogramma'y jest delikatnie przesadzone jak w większości postów na tym forum

Cóż, ja tu nigdzie nie widzę żeby ktokolwiek napisał że kakadu/ramirezy wymagają 300l - więc to chyba właśnie te słowa są przesadzone. ;)

 

Ajć teraz to żeście mi namieszali :x

Naprawdę nie wiem już co mam zrobić, czy kupić te Kakadu czy nie :?: :aniol_diabel:

Zdecydowana większość Ci je odradza. Zrób co uważasz, ale ja bym zainteresował się innymi rybami. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku obserwuję ten temat bo też jestem na etapie zbierania "akcesorii" do BW. Jak na razie brakuje mi tylko wydajnego filtra (planuje kubełek), piasku i korzeni :). Czyli mam baniak 54l panorama.

Moim zdaniem rybki to już drugi plan. Będzie sporo czasu myśleć o nich jak będzie dojrzewał baniak. Czy myślałeś jak pozbyć się związków azotowych z akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...