Jump to content

Znikają neonki.

Recommended Posts

Co może zjadać neonki? Była obsada 30 szt. w ciągu niespełna 2 miesięcy zostało 9 szt. co jakiś czas 2 tyg. znikają pojedyńczo . Nie widać na nich choroby są zwinne ,żywe. Stawiam że któraś z ryb je zjada. I tu moje pytanie na którą stawiacie. Dodam że w ciągu dnia wszyscy mieszkańcy akwarium żyją w zgodzie.

Po kolei:

- kiryśnik - jest łagodny, nie powinien im nic robić. Chyba że to jakiś bardzo duży dorosły okaz, a neony są młode - ale i tak wątpię by je zjadał. Narybek owszem, ale większych ryb nie rusza ;)

- kirysy - nie stanowią żadnego zagrożenia [btw. to ryby stadne].

- mieczyki - stanowią zagrożenie tylko dla narybku.

- danio - pokojowe, bezpieczne [... i stadne :roll: ]

- zbrojniki - stawiam na niebieskie - z całą pewnością nie polują na neony ;)

- kosiarki - też nie powinny atakować neonów.

- gurami księżycowe - z tymi rybami nie miałem do czynienia, ale z opisów wynika że - podobnie jak reszta obsady - nie powinien zjadać Ci neonek.

Moja hipoteza:

Albo jakaś ryba jest źle zidentyfikowana [np. kiryśnik jest pomylony z jakimś innym sumem, a te zwykle nie są przyjazna dla małych ryb - o ile pamiętam to na forum już raz zdarzyła się taka sytuacja], albo giną poprzez chorobę/złe parametry, a zwłoki zostają zjadane przez zbrojniki.

A ja napiszę tak jeśli masz dorosłego samca zbrojnika niebieskiego to z łatwością mógł by zjeść neonka sam kiedyś widziałem jak samiec atakował samce gupika co mu z łatwością przychodziło po czym go jadł

Jeśli to nie zbrojnik stawiam na kiryśnika bo jest spory 10 cm to nie tak mało

na bank wszystko wcięły(i miały super ucztę) gurami. miałam z nimi do czynienia, tata je miał jak byłam mała i wcięły pokaźne stadko razbor!!!

Bzdura! gurami nie robią krzywdy innym rybom

W tym problem że gurami lubią sobie podieść inne mniejsze ryby że tobie się trafił gurami z charakterem aniołka to inna sprawa ;)

Kirysniki sa łagodne i spokojne wiec napewno nie one

sadze ze mozliwe ze to glonojad jak mialam glonka czesto zjadal mi neonki

a gurami zależy jakie się trafi możliwe ze jest agresywne więc z łatwością zje ci neonki 1,5 cm

radze zacząc karmić żywym lub mrożonym pokarmem wtedy oboje powinni sie odczepić

na bank wszystko wcięły(i miały super ucztę) gurami. miałam z nimi do czynienia, tata je miał jak byłam mała i wcięły pokaźne stadko razbor!!!

Bzdura! gurami nie robią krzywdy innym rybom

W tym problem że gurami lubią sobie podieść inne mniejsze ryby że tobie się trafił gurami z charakterem aniołka to inna sprawa ;)

Ale ja nie miałem jednego gurami. Dziwne że trafiło mi się 8 gurami aniołków

Nawet krewetkami się nie interesowały

Miałeś kiedykolwiek te rybki?

Co to za kirys?podajesz w obsadzie 1xkirys.Jeśli to Platydoras costatus to na pewno jego sprawa żeruje nocą( dlatego nie wiesz co zjada) i zjada też większe ryby od neonek .pozdro:)

edit:

errykz napisał(a):

A ja napiszę tak jeśli masz dorosłego samca zbrojnika niebieskiego to z łatwością mógł by zjeść neonka sam kiedyś widziałem jak samiec atakował samce gupika co mu z łatwością przychodziło po czym go jadł

Jeśli to nie zbrojnik stawiam na kiryśnika bo jest spory 10 cm to nie tak mało

Zbrojnik niebieski(aktualnie ryba bardzo nie dostępna w handlu)i nie powinno się na forum odnosić tej nazwydo każdego glonka bo przeważnie chodzi o mieszańce pod nazwą Ancistrus Sp.(nie zabija ryb zjada tylko ryby padłe )

Anija: Nie pisz posta pod postem.

Mi też giną neonki i w 1 akwarjum jakie miałem tak sie stało ze z 50 neonów po kilku tygodniach nie został anijeden myslałem ze to wina jakiejs ryby. A teraz zrobiłem restart i mam obsade juz 12 neonków 7 nie ma a były. Kreweta, slimaczek i ryba której nazwy zapomniałem ale jst około 10 centmetrowa wysokosc 1,5 cm sposob w jaki płuwa to takie jakby wicie sie jest strasznie cienka i ma taki malutki pyszczek z jakby takim naoskiem i jest biało szarawa z oczkami na koncu ogana . i watpie by ona zjadała neony!

ryba której nazwy zapomniałem ale jst około 10 centmetrowa wysokosc 1,5 cm sposob w jaki płuwa to takie jakby wicie sie jest strasznie cienka i ma taki malutki pyszczek z jakby takim naoskiem i jest biało szarawa z oczkami na koncu ogana . i watpie by ona zjadała neony!

Hmm, biało szarawa ryba z oczkami na końcu ogona. Pasuje mi pod to Chitala ornata, zwana nożowcem fotka niżej.

Dołączona grafika

Albo Długonos ciernisty, fotka niżej (ten na zdjęciu jest wyjątkowo ładnie wybarwiony):

http://www.badis.nazwa.pl/image/big/262

Jeżeli to ta pierwsza radziłbym Ci się jej pozbyć jak najszybciej. Po pierwsze bydle rośnie spore ok. 1 metra! Po drugie strasznie żarłoczne (mały osobnik ok. 15cm potrafi wciąć stadko skalarów +/- 5cm.)

Ten drugi także rośnie spory ok. 35cm. Jest również żarłoczny. Nie zaleca się trzymania z nim ryb mniejszych niż 10cm, mniejsze potraktuje zapewne jako przekąskę.

Jeśli to żaden z nich opisz osobnika dokładniej.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...