Skocz do zawartości

Glony a Green Algae Wafers (Tropical) ?


piterryc22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Nigdy nie mialem problemu z glonami. Ostatnio zacząłem używac wafelków dla Zbrojników z firmy Tropical. Od tego czasu na szybie i roślinach pojawiły się glony. Przestałem im dawac i zatrzymało się ale nie zniknęło... czy możliwe jest ze pojawiły się od tych wafelków? W składzie znajdują sie min. glony... Rzucam je na dno i zauważyłem że mój zbrojnik radzi sobie z nim 2 dni. W tym czasie ten wafelek się rozpuszcza... co myślicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam od dawna karmię tymi wafelkami i problemów z glonami nie mam. ;)

 

Osobiście popatrzyłbym na to z innej strony.

Wcześniej, gdy zbrojniki nie miały tabletek wcinały tylko resztki niezjedzonego pokarmu który opadł na dno po innych rybach i podjadały glony.

Gdy dostały łatwo dostępny i smaczny, roślinny pokarm zawierający glony to po prostu wolały najeść się nim niż zeskrobywać gloniska z szyb. ;)

Oczywiście wysyp glonów mogły też spowodować jakieś zmiany w akwarium [parametry, nowa świetlówka, nawóz itd.], ale jeśli nic nie zmieniałeś to skłaniałbym się bardziej ku lenistwu zbrojników. ;)

Jak chodzi o zarodniki glonów na pewno już je miałeś wcześniej w akwarium i raczej nie ma możliwości byś przywlókł je z pokarmem. ;)

 

Karmienie tabletkami samo w sobie złe nie jest. Zbrojniki o wiele szybciej rosną na takim pokarmie niż tylko na tym co nie zjedzą inne ryby. ;)

Niestety karmiąc tym pokarmem bardzo łatwo przesadzić ilościowo. Tabletkę najlepiej wrzucaj późnym wieczorem, tuż przed zgaszeniem światła. Rano powinno jej nie być [ew. powinny zostać same resztki]. Po jakimś czasie glonki przyzwyczają się do wafelków i będą je chętniej wcinać. ;)

Nie musisz ich karmić codziennie tabletkami, z głodu nie umrą - a zajmą się też glonami i resztkami pokarmów w płatkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...