Skocz do zawartości

Zdjęcie molinezji ,,w ciąży"


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie tak jak w temacie. Macie może zdjęcie molinezji w ciąży? Już pewnie mnie znacie pytałem o jej rozmnażanie i teraz jest taka grubsza i nie wiem czy to tylko tak czy jest w ciąży. Kto ma fotkę to niech wstawi. Ja nie mogę bo ona pływa bardzo szybko i się nie da zrobić. Ale jakby się dało to wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rybki jak mieczyki gupiki czy molinezje rozmnażają się często bynajmiej u mnie. Raczej jest kotna. A czy widziałeś żeby samiec uganiał się często za nią?. Jak tak to jest powód dla którego chowa się wśród roślin. Ma go już dość i na 90% jest kotna. Obserwuj ją ,brzuszek powinien robić się coraz większy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz akwarium z dużą ilością roślin i masz jakieś roślinki pływające to zwiększy szanse młodych na przeżycie. Rybki żyworodne mają to do siebie że zjadają swoje młode więc nawet przeniesienie do innego akwarium nie gwarantuje że wszystkie przezyją. Ale jeśli masz jakiś kotnik to owszem przenieś ją tam lecz musisz wyczuć ten moment kiedy. Molinezja będzie miała brzuszek duży i taki jak by miał zaraz pęknąć. Jak pobedzie nawet kilka dni w kotniku to nic jej się nie stanie. Poczytaj sobie na stronie głównej w encyklopedi ryb na temat molinezji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

I ja mam pytanko żeby nie zakładac nowego tematu.Ile mniej więcej zostało ciąży tym molinezjom?? Przeniosłem je do osobnego zbiornika.Mają białawe odbyty i wielkie brzuchy, pływalą nieruchomo i blisko dna.W dużym akwarium ukrywały się za filtrem (bardzo ciasno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak są czarne ;)

 

dzieci czarnych molinezji natomiast niekoniecznie muszą być czarne ,ale przeważnie są ;)

 

możliwe pytanie mogło mieć związek z przeczytaniem wcześniej artykułów o czarnych mieczykach weloniastych ,których samców nie da sie rozmnożyć ;)

 

a co do tej konkretnie molly... boję się że to może być jakaś choroba... takich rozmiarów brzuszka jeszcze nie wadziłem... młode powinny znajdować się moim zdaniem bardziej w tylnej części...

wniosek pochodzi od bardzo blisko spokrewnionych z nimi gupików... plama ciążowa u nich znajduje się w innym miejscu niż "wybrzuszenie" tej rybki...

 

ale to tylko takie moje katastroficzne gdybanie , mam nadzieje że wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...