Jump to content

proszę o opinie na temat czyścika magnetycznego i odmulaczy


Recommended Posts

witam!

 

noszę się z kupnem odmulacza, patrząc na ceny na allegro "widelki" są duże bo od 10zl do 80zl. Jak się zorientowalem są różne typy z pompką, na baterie, do napowietrzacza, itd.

 

Z jakich korzystacie, jakie możecie polecić?

 

Nie mam dużego zbiornika bo okolo 60 litrów, drugie jeszcze mniejsze 45 w budowie, ale planuję kupno 240- 300 liitrowe dlatego muszę mieć jakiś odmulacz

 

I drugie pytnako odnośnie czyścika magnetycznego? używacie?

 

czy dobrze sobie to wybrażam że skalda się z dwóch części, jedną wklada się do akwarium, a drugą jeżdzimy po zewnętrznej stronie szyby i dzięki magnesowi druga strona czyścika czyści wewnątrzną ścianę szyby?

 

 

pozdrawiam

simplusik

Link to comment
Share on other sites

Żyletką porysujesz akwarium i będzie to bardzo brzydko wyglądało. Ja mam o wiele mniejsze akwa od Twojego planowanego bo tylko 144L. Odmulam dno przy pomocy zwykłego wężyka z OBI a szyby "przecieram" zwykłą gąbką kuchenną (nową, czystą i tylko do tych celów) i tylko w drugim akwa 70L bo tam na razie nie mam Otosków. W planowanym akwa problemu z brudnymi szybami nie będzie bo będą zapewne Glonojady, Kosiarki, Otoski itp. naturalne czyściciele naszego szkła ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja kupiłam najtańszy odmulacz z pompką za chyba 12 zł, a i tak nigdy wody nie pompuję bo to taka pompka jak z koziej d... trąbka. Odmulam jak zwykłym wężykiem z tym że ma szerszą końcówkę i duży przepływ w sumie szybko taka akcję się przeprowadza.

Czyścika też nigdy nie używałam - na moje 80l wystarczy kuchenna gąbka ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam w domu kilka zbiorników więc skrobaczka jak najbardziej się przydaje. W szafce leży kilka czyścików magnetycznych, wg mnie szkoda na nie kasy natomiast bardzo jestem zadowolona z czyścika z żyletką. Jakoś nie zauważyłam, żeby rysował szyby a w 8 czy 12 l zbiorniku sprawdza się super.

 

Odmulaczy na baterię, pompkę itp wynalazków nie używam. Odmulam przy cotygodniowych podmianach u paletek wężem do ściągania wody z szeroką końcówką marki SERA (świetna sprawa).

Link to comment
Share on other sites

Również nie polecam czyścika magnetycznego, mam w domu i uważam, że jest "do bani" ;) , nie dociska dobrze do szyby, więc żeby zetrzeć ewentualne glony muszę się nieźle "naszorować" ;)

Tak jak powyżej, czysta, nowa gąbka, używana tylko do akwarium, sprawuje się znakomicie.

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście używam odkurzacza na baterie firmy Ehaim.

http://www.zooplus.pl/shop/rybki/srodki ... loza/31183

Na początku doskonale zdawał egzamin. Po pół roku używania i wymianie baterii na nowe jego efektywność niestety spadła - w serwisie powiedzieli mi, że to może być wina gorszych baterii...

 

Wcześniej próbowałem czyścik magnetyczny (też Ehaim) - u mnie nie zdawało to egzaminu. Pozostawały smugi i nie wszędzie mogłem swobodnie dotrzeć.

 

Obecnie używam dobrej jakości skrobak do szyb a dno oczyszczam odkurzaczem (choć jak wspomniałem nie działa już tak dobrze).

Link to comment
Share on other sites

Tak ale pamiętaj ze do szyby 12 mm w moim przypadku używasz odpowiedniego czyścika o mocniejszym magnesie i innej strukturze ścieralności wiec zanim zakupisz czyścik warto się dowiedzieć czy się nadaje. I do jakiej jest grubości szyby max ;)

Link to comment
Share on other sites

Widzę że co forumowicz to inna opinia :)

 

U jednych czyściki magnetyczne leżą bez użyteczne w szafce inni czysczenia bez niego sobie nie wyobrażają :)

 

co do odmulacza zastosuję na próbę zwykly gruby wężyk, jeżeli nie będzie dawal rady zainwestuje w odmulacz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja używam najprostszego i moim zdaniem najlepszego odmulacza.Był załączony do akwa,a doskonale zdaje egzamin.Nie wciąga żwirku,dobrze wysysa brud.Prócz odmulacza mam jeszcze zwykłą gąbkę kuchenną którą regularnie wymieniam i jest ok.

Link to comment
Share on other sites

a ja używam odmulacza firmy tetra (tetratec, błąd w innym poście, nie wiedziałam :D) i jest świetny. Wystarczy w górę, w dół zasysa wodę i jest miodzio. Jeśli chodzi o czyściki to mają swoje wady i zalety. Wady- nie wszędzie docieram, zbyt szybki ruch powoduje spadnięcie klocka.) zalety- nawet wygodnie się nim czyści.

 

Chociaż ja najbardziej polecam najzwyklejszą , taką jakby "metalową" gąbkę kuchenną- spisuje sie doskonale. Odmulacz- miałam taki rafa, dobrze się spisywał ;)

Link to comment
Share on other sites

Co do czyścika magnetycznego: już nie używam, zamieniłem na szorstką myjkę - taką jak na gąbkach kuchennych zdaje egzamin lepiej, czyści się lepiej zwłaszcza w kątach i między żwirkie a szybą. Minusem jest to, że trzeba moczyć całą rękę aby dotrzeć do każdego zakamarka ;)

Odmulacz: Waż gumowy 10mm srednicy - mona założyć na koniec ucięta butelkę po kubusiu, lub wodzie utlenionej, nabrać wody jak do kubka jak zassie przyłożyć do dna i zabiera wodę wraz syfem. Mam pompkę 25W i z niej mam zamiar wykonać odmulacz, aby sobie trochę ułatwić i przyśpieszyć pracę :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
 Share

×
×
  • Create New...