Jump to content

[27l] Cheri, cheri lady... (krewetkarium)

Recommended Posts

... going through a motion :) hehehe no dobra do rzeczy :)

Typ:

Akwarium na ziemi dla krewetek a'la artystyczny nieład

Filtracja:

Mignon filter 240l/h

Parametry:

NO3 - 15

PO4 - <1

Flora:

3 plan: dębówka meksykańska, pełzacz bagienny, nadwódka rosanervig, ludwigia mullerti, sitowie żyworodne

2 plan: mikrozorium oskrzydlone 'windelov'

1 plan: pelia, subwassertang, ponikło drobne, mchy

Fauna:

Xx babaulti

Xx red cherry

3xAnentome Helena (z mcharium9l)

Nawożenie:

TPN+, Aldesan

Technika CO2:

los bimbros

Oświetlenie:

2x15W Sylvania Grolux

1x23W Philips tornado (kompakt)

Podłoże:

Ziemia ogrodnicza ze żwirkiem.

Inne info dotyczące baniaka:

Wciąż świeży baniak.... Pierwsza fotka kilka h po podmiance także herbatki nie ma (woda wciąż się zabarwia od ziemi). Bimberek podłączyłem odkąd zmieniłem świetlówki na wydajniejsze, czyli od wczoraj pyka ;p. Troszkę poprawię podłoże - dodam drobniejszego. Niewielkie glony tzw. "kolonijne" wylazły.. siłą rzeczy bez CO2 przy 1W/l musiało coś wyjść ;p ;)

Fotki:

21.04.10 r.

Dołączona grafika

na zebraniu

Dołączona grafika

14.04.10 r.

Dołączona grafika

2x15W Sylvania Grolux

1x23W Philips tornado (kompakt)

To nie jest 1W/l - to jest 1,96 W/l!!! Ciężko to będzie utrzymać w ryzach ;)

Ciężko nie ciężko - kompakcik dodany od kilku dni, a historie glonowe działy się już "za czasów" 1W/l ;] Na ten kompakt można patrzeć z przymrużeniem oka, trochę strat na nim.

Witam, to mój pierwszy pościk :)

Śliczne krewecie, akwarium też. Fajnie to wygląda, zwłaszcza na 1 zdjęciu,że są takie zmiany koloru światła. Super to wygląda, tak magicznie. Ale powiem szczerze, że ja bym sobie tak nie oświetliła akwa ;) Dla krewetek raj. Najbardziej rozbawiło mnie to "zebranie" krewetek na tym kamyczku. :mrgreen:

• 2 weeks later...

Rośliny w tak mocnym świetle rosną niesamowicie szybko, ale im większe jest ono tym większe ryzyko błędu. Na pierwszej fotce zamulone dno + chwilowa awaria filtra= piekne, włochate krasnale by tdc :D ... Z tego też względu zredukowałem co nieco i zmieniłem aranż ;)

26.04.10r.

Dołączona grafika

Glonki po czasie zaczęły ustępować, ale miałem ochotę coś tam namieszać w akwa i namieszałem (patrz niżej)

12.05.10r.

http://adam695.wrzuta.pl/film/9JPu4bVoqSO/krewetkarium

krewetki na szamce

Dołączona grafika

Dołączona grafika

15.05.10r. Po zmianie aranżu tak wygląda. teraz tylko czasu potrzeba ...

Dołączona grafika

• 1 month later...

Chociaż byś te zatoczki i rozdętki do zdjęć pościągał, bo rażą.... :D

Rażą nie rażą, mnie tam nie rażą :lol:, sama biologia :D proszę się nie czepiać ... :D

Kolejna aktualka...

Akwa bardzo wdzięczne, przetrwało próbę zaniedbań ze strony właściciela, rzadkie nawożenie i podmiany :D ale zwierzaków nie głodziłem o to się nie martwcie :-). Wiem filtr i grzała wyglądają dość nieestetycznie, ale na razie tak musi zostać ...

Dołączona grafika

Nie jest źle, ale od czasu do czasu można by szybki przetrzeć ręcznikiem papierowym, albo mi się wydaje albo na każdym zdjęciu są mocno zaglonione. Wywal te gałązki po lewej stronie - nie wygląda to za dobrze, dorzuć czarne tło, oczyść podłoże z pojedynczych gałązek mchu, wątrobowca i daj aktualizację - do zdjęcia wyjmij grzałkę - zadziw nas ;)

To jest tylko odblask od zieleni, po bokach i z przodu częściej okrzemki, a na tylnej zielenice , ale są to tak niewielkie ilości że można o tym nie mówić nawet ;) Lajf tego nie widać jak na fotce, praktycznie wcale.

Gałązki po lewej wyglądały gorzej :D , zobaczymy później ;)

na początku po prawej było sitowie drobne, ale w ciueniu mchów nędznie rośnie, więc teraz posadziłem lomariopsisa, tam ma siedziec teraz ;). Tło jak tło. Takie zostanie. Grzałkę i termometr (a nawet filtr) następnym razem wyciągnę do robienia fotek, ok :D Można było tak wcześniej.

Dzięki za komentarze i zainteresowanie.