Skocz do zawartości

obsada 126 l


szyma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Nadeszła pora zmian,wszystkie rybki oddałem pozostały tylko otoski.

 

Myślę nad taką obsadą:

-parka barwniaków czerwonobrzuchych

-harem prętników karłowatych

-bojownik

-no i to stadko otosków które teraz mam.

 

Mam jeszcze parę pytań no ale do osób co hodują barwniaki bo info z opisów różnie się ma do prawdziwego zachowania rybek.

-czy one niszczą delikatne roślinki?np mchy

-no i czy są aż tak zaczepne?czy te rybki co wypisałem wyżej z nimi wytrzymią;)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpis

Gadałem z hodowcą barwniaków i mówił że spokojnie mogą być razem z tymi rybkami.

Czy barwniaki są aż tak spokojne?raczej bym się bał o neonki które pływają w dolnej cześć akwa tam gdzie barwniaki no i by mogła być mała masakra szczególnie jak złożą ikrę.

No ale to tylko moje przypuszczenie.

Te rybki to świetne pożeracze ślimaków już sie nawet boję o młode helenki;)

 

Nie dawaj prętników i barwniaków , wybierz jeden gatunek ;)

Bojownik może być aczkolwiek nie wiem czy nie da popalić troche barwniakom bo to spokojne rybki..

Otoski mogą być.

Możesz dorzucić jeszcze z 20 neonków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu na stronie głównej SA wynika :

Barwniak czerwonobrzuchy jest rybą bardzo okazałą i dość spokojną. Tylko w czasie tarła wykazuje pewną agresywność w stosunku do ryb własnego gatunku, natomiast wobec innych jest obojętna.

Więc nie powinny być agresywne w stosunku neonków ;) Kup neonki czerwone (są większe)

A co do ślimaków to nie wiem czy je zjedzą ...Nie miałam tych rybek ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w niecie wyczytałem różne artykuły,nie każemu można wierzyć ale często spotkałem się z opisem że potrafią zamęczyć na śmierć nawet zbrojniki i że tylko można je chować z rybkami górnych stref. Podobnie miałem ze zwinnikami blehera niby spokojne a obgryzly mi tęczanki.Dlatemu;) też tak męczę ludzi na formu żeby wiedzieć na 100%.

No ale dzięki za pomoc wkońcu tylko Ty odpisałaś 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbiegam od twoich planów, ale ja zamiast tych wszystkich rybek wrzuciłabym statko (12 szt.) dania lamparciego. Są to ruchliwe, ale spokojne (w sensie dla innych mieszkańców) Doskonale wyglądałyby na ciemnym bazalcie i czarnym tle... hmm... nie no cóż, rozmarzyłam się :) No, to przemyśl to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...