Jump to content

obsada 200 l

gawel
 Share

Recommended Posts

Witam zafascynowaly mnie małe pielegniczki z ameryki jakie i w jakich ilosciach moge je miec w 200l baniaku obecnie posiadam 6 kirysków 2 otoski i 3 samiczki kakadu oraz 2 skalary, obsada moze byc i bez tych skalarów. jakie ewentualnie ryby dodac zastanawiam sie rowniez nad pstrażnicami pozdrawiam

• 3 weeks later...

15xpstrążenica Myersa

Dla pstrąznicy trzeba przygotować wolną przestrzeń nad wodą w wysokości 10 - 15 cm. ponieważ dzieki swej budowie potrafi wyskakiwać ;)

Niech kolega też napisze jakie chce hodować kiryski - chodzi mi o gatunek ;)

Pozwolę sobie podpiąć się pod ten wątek.

Jestem, a raczej z żoną jesteśmy, nowicjuszami w dziedzinie akwarystyki, ale już powoli się uczymy.

Chciałbym prosić o opinię co do niżej wymienionej obsady akwa o pojemności 200 litrów, które funkcjonuje u nas już prawie miesiąc i jesteśmy nim zachwyceni :)

Oto obsada akwarium:

- 8 x neon innesa,

- 5 x neon czerwony,

- 10 x jarzeniec,

- 9 x furkatus, było 10 ale jeden wpadł za tło i niestety za bardzo się poturbował ;(,

- 5 x glonojad (taki najzwyczajniejszy - wiem, że to mało profesjonalne określenie, ale nie wiem jak się nazywają)

- 1 x glonojad sturisoma,

- 1 x glonojad czerwony,

- 5 x kiryski sterby,

- 6 x sumik szklisty,

- 4 x prętnik czerwony,

- 4 x pielęgniczka Ramireza.

- 8 x krewetka amano (znaleźliśmy 3 wylinki, więc chyba się zadomowiły - przyprawiło nas to na początku o stres bo uznaliśmy je za padnięte stworzonka)

- 1 x krewetka filtrująca.

Póki co, wszystko wydaje się w porządku. Rybki żyją zgodnie, 2 samczyki ramireza stworzyły sobie rewiry i od czasu do czasu się przepychają. Jedyne co mnie boli, to dwie nieudane próby dowiezienia żywych kosiarek. Za pierwszym razem były 2 sztuki i tylko te z całego woreczka ryb padły, za drugim razem 4 sztuki - efekt ten sam. Już w samochodzie leżały na boku :( Nie wiem co z tym nie tak, ale to temat na inny wątek, w każdym razie z kosiarek póki co zrezygnowałem. Zaprzyjaźniony właściciel sklepu obiecał dostarczyć osobiście do domu :)

Zdecyduj się na 1 biotop;Azja lub Ameryka .

Azja:

10xsumik szklisty

6xbocja karłowata/pręgowana

1+3 bojownik/prętnik / 1+2 gurami

krewetki Amano i filtrujące

Ameryka:

2+2 p.ramireza

10xkirysek

1+1 zbrojnik niebieski lub 10xotosek

20-40x neon/zwinnik/furkatus

Ogólne/Towarzyskie:

1+1 p.ramireza