Jump to content

Akwarium 54l - Panaque sp. L-204

Recommended Posts

Żadna z wymienionych przez ciebie rybek nie nadaje się do 54l

Dla neonów czerwonych 70l

Agassiza potrzebuje długiego akwarium ta ryba rośnie do 10cm ja planuje jeden harem w akwa o długości 1m ale myślę że typowe 112l by wystarczyło

Panaque sp. L-204 minimum 200l

Od kiedy neon czerwony potrzebuje 70l :zamieszany:

Może i agaziska faktycznie potrzebuje 112l (mój błąd bo w różnych książkach piszą nawet od 60l) ale L-204 od 200l :zamieszany: :zamieszany: :zamieszany:

Od zawsze neon czerwony jest większy od inessy więc potrzebuje większego akwarium to chyba logiczne

A co do L-204 to nie wiem czy 200l to nie za mało. Zbrojnik niebieski potrzebuje minimum 112l a ten jest większy

Aj Aj,Ludzie! Nauczcie się! Litraż jako "minimum" to tylko dana umowna,baniak może mieć 60L,a mieć 120cm długości.Baniak może też mieć 60L ale 30cm długości. :zamieszany: :zamieszany: :zamieszany:

Agassiza moim zdaniem już w baniaku 60cm długości może być. ;) Kakadu polecacie do baniaków 60L,ale zapominacie że dorastają mniej wiecej do tej samej wielkości + to że kakadu ma różny temperament,a agassiza jest spokojniutka.

Neony innesa - od 60cm długości zbiornika

Neony czerwone - jako że są trochu większe to uważam że optymalnym zbiornikiem było by 65-70cm jako miminum!

Ten zbrojnik Panaque sp. L-204 - nie miałem z nim styczności ,ale widzę że rośnie do około 13cm,rozsądnym minimum było by jakieś 80cm długości zbiornika.

Aj Aj,Ludzie! Nauczcie się! Litraż jako "minimum" to tylko dana umowna,baniak może mieć 60L,a mieć 120cm długości.Baniak może też mieć 60L ale 30cm długości. :zamieszany: :zamieszany: :zamieszany:

Agassiza moim zdaniem już w baniaku 60cm długości może być. ;) Kakadu polecacie do baniaków 60L,ale zapominacie że dorastają mniej wiecej do tej samej wielkości + to że kakadu ma różny temperament,a agassiza jest spokojniutka.

Neony innesa - od 60cm długości zbiornika

Neony czerwone - jako że są trochu większe to uważam że optymalnym zbiornikiem było by 65-70cm jako miminum!

Ten zbrojnik Panaque sp. L-204 - nie miałem z nim styczności ,ale widzę że rośnie do około 13cm,rozsądnym minimum było by jakieś 80cm długości zbiornika.

Aj Aj ludziu rozmawiamy o standardowych baniakach bo najczęściej takie ludzie posiadają

Nigdy nie mówiłem że kakadu może być w 60l wiec nie pisz mi tu takich bzdur! i nie porównuj mnie do innych! 112l (80x35x40) to minimum na harem kakadu

A była wzmianka że baniak o którym mowa ma standard wymiary ?! NIE !

A napisałem że Ty uważasz że kakadu sie nadają do 60L?! NIE !

Od kiedy pamiętam,ludzie polecali kakadu do standardowej 54-63L - 60x30 powierzchni dna...

Przykładowo - TUTAJ zostało napisane że kakadu/agassiza itd pielęgniczki nadają się do tej wielkości zbiornika,i nikt sie z tym nie sprzeczał przez bardzo długi okres czasu.

A jak ktoś mówi że niebieskie jest czarne to też ślepo wierzysz?

Żałobniczki, kiryski spiżowe, brzanki, te wszystkie pielęgniczki (oprócz ramirezek) nie nadają się do 60l

Rozumiem,forum jest do tego , by napisać swoją opinie w danym temacie,ale Ty już powoli swoimi małymi aluzjami starasz się chyba mnie obrazić.

Podałem tylko przykład (topic),to nie jest przecież jedyne źródło z którego czerpie informacje :zamieszany: Mówię że agassiza/kakadu nadają sie do standard 54-63L,ponieważ czytam i inne fora oraz mam kontakty z hodowcami pielęgnic jak i pielęgniczek,oraz podzielają oni moje zdanie.Nie wiem skąd Ty bierzesz takie dziwne teorie... zresztą co mi do tego ,ale tego typu uwagi jak :

A jak ktoś mówi że niebieskie jest czarne to też ślepo wierzysz?

zachowaj dla siebie :)

Edit: Rafi200 prosi o zamknięcie tematu,tak więc na tej wypowiedzi kończymy :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...