Skocz do zawartości

Krewetka "Amano" - ?


daro_231
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem troche... niezły cyrk z tym rozmnażaniem Amano :/ No ale sprobuje :) Pelna prowizorka: Sól już kupiona (oczywiście sól morska ze sklepu akwarystycznego :D), kotnik przygotowany (narazie giga sloj, bo tak z dnia na dzien nie skoluje nic wiekszego), troche drożdźy do ewentualnego karmienia. Pewnie i tak 99,9% larw mi padnie dlatego nie nastawiam sie na sukces :P Jeszcze mam troche czasu wiec jest szansa ze ogarne jakis profesjonalniejszy sprzet do rozmnazania :P

 

Ma ktoś jakieś własne doświadczenia w rozmnażaniu "Amano"? Prosiłbym o jakieś rady czy sugestje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sól już kupiona

sól musi być niejodowana, jeśli nie masz to kup.

Chciałem to zrobić, ale powiem ci szczerze, że masakra

ogólnie to ciężko te larwy zauważyć i wyłowić.

Moja rada to kup sobie żarówkę energooszczędną, bo musisz świecić 24h/dobę.

Amano ciężko się rozmnaża, więć jak masz co robić to kup sobie Red Cherry. A jak nie masz co robić droga wolna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jodowana ta sól czy nie :/ W sklepie akwarystycznym jak powiedziałem sprzedawcy do czego mi ta sól potrzebna to sprawiał sprawiał wrażenie faceta który wie o co chodzi... Zamieniliśmy nawet 2 zdania na ten temat :P

Ogólnie taktykę mam taką że jak larwy sie wykluja to krewetke przeniose do akwa a wode larwami bede bardzo powoli dosalal. Larw nie wyjme ze sloika. Ty je przenosiles do innego akwa? Po co świecić im 24h? One tego wymagaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj zauważyłem czarne punkciki na jajeczkach u mojej Amano :) Zgodnie z poradą zaczerpniętą z forum przeniosłem ją do kotnika, no i proszę... w nocy krewecia zrzuciła większość jajeczek a 10 min temu zauważylem kilka pływających larw :D Strasznie szybko bo wyczytałem że czas noszenia jajek to 4-6 tyg a moja je nosila 3 tyg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...