Skocz do zawartości

[54l]jaka świetlówka??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam akwarium 54l które oświeca 15w świetlówka.Wg.moich obliczeń wychodzi w zaokrągleniu 0,28w/l więc trochę mało.Na razie mam w akwarium kilka kępek zwartki i 4 pędy moczarki-2 pędy trochę brązowieją,lecz ładnie się rozrastają.Myślałem nad ulepszeniem oświetlenia więc stąd moje pytanie:czy tą 15-watową świetlówkę mogę wymienić na mocniejszą(jaką)?? czy muszę dodać drugą??chcę dokupić więcej roślinek(nurzaniec,rogatek,jakiś mech lub coś innego),lecz obawiam się czy będą ładnie rosły.Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nic przerabiać ,ani wycinać,tylko spędzić troszkę czasu na allegro i poszukać.Ja dokładałem oświetlenie w akwarium 45L i to dwie świetlówki T4 są panele dostępne,a świetlówka z allegro.Teraz ostatnio widziałem T5,też różne wymiary paneli i naprawdę bardzo zgrabnie wyglądające.Mówię oczywiście o panelach,które nie są specjalnie do akwarii,ale spokojnie można je zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest dostępny na rynku bardzo ładnie wyglądający panel,który montujesz pod klapą i problem z głowy.Oczywiście przy założeniu ,że on tam się zmieści.Muszę też dodać ,że tan panel nie jest typowo akwarystyczny i nie jest bryzgoszczelny.Ale to nie jest kłopot ja u siebie mam dwa takie i nic się nie dzieje.Kupiłem w PSB Mrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępny na rynku bardzo ładnie wyglądający panel,który montujesz pod klapą i problem z głowy.Oczywiście przy założeniu ,że on tam się zmieści.Muszę też dodać ,że tan panel nie jest typowo akwarystyczny i nie jest bryzgoszczelny.Ale to nie jest kłopot ja u siebie mam dwa takie i nic się nie dzieje.Kupiłem w PSB Mrówka.

A czy trudne jest ''zamontowanie'' tego panelu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :zamieszany:

No przecież jeśli kupisz sam panel bez kabla to siłą rzeczy, że musisz sobie go dokupić wraz z przełącznikiem i wtyczką.

Można kupić gotowy komplet,ale trzeba poszukać.

A jeśli chodzi o podłączenie to jest kwestia 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...