Jump to content

Dziwna sprawa

Recommended Posts

Nie powiedziałeś szczegółów, może to być źle domyty żwirek. Możliwości jest dużo. Po drugie gdy zmętnienie nie zniknie istnieją preparaty z firmy Sera(nie znam nazwy), choć ich skuteczności i wpływu na inne żywe organizmy są przeze mnie nieznane . . .

"Fachowcy" powiedzieli ze to moze byc od pompki, wyplula czesc tego co miala w srodku ( nie wiem czemu bo bardzo krotko mam akwarium, albo pompka byla za nisko dna ;/ ) i to sa smieci z tego, mam wyczycscic pompke z filtrem i wlaczac, czynnosc powtarzac ta kilkakrotnie , co Wy na to?

Hmmmmm . . . Dziwna sprawa. To rzeczywiście może być wina "wyplucia" przez pompkę mułu (który wciągnęła, bo była blisko dna). Ja spróbowałbym wyczyścić i nie umieszczać pompki tak nisko. Czy mętna woda nadal się utrzymuje?

Trawa . . . wątpię. Rośliny raczej nie brudzą wody, nie aż tak. Jeżeli mętna woda się utrzymuje, to wymień 50% wody, włącz filtr(woda musi odstać co najmniej 24H i najlepiej żeby miała temperaturę taką jak w akwarium, jeżeli będzie zimniejsza to przełóż ryby to osobnego akwarium, aby woda się nagrzała). Jeżeli mętna woda dalej się utrzyma to wymień jeszcze raz 50%. Powstanie zmętnienia mogło mieć różne powody, dlatego trudno mi jest określić z czego to się zrobiło. Myślę, że sobie poradzisz ;), jakbyś miał problemy to pytaj.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...