Skocz do zawartości

CO2 w małym akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Właśnie zmontowałem swój pierwszy system do dozowania CO2 w akwarium. Akwarium 25l, a w obsadzie 7 małych neonków czerwonych i 8 krewetek red cherry :) Wiem, że neonki nie nadają się do tego litrażu, ale znalazły się tu tymczasowo, gdyż kumplowi się rozmnożyły i nie miał co z nimi zrobić więc podzielił się ze mną :) W najbliższym czasie powstanie coś większego specjalnie dla nich :) Wśród roślin, mam anubiasy, gałęzatkę, mchy: jawa, singapor i taiwan i konwalnik, który w weekend wylatuje na rzecz kolejnej porcji mchu jawajskiego :P

 

I moje pytanie - czy jak zacznę dozować CO2 to czy nie stanie się coś moim zwierzakom? Czy może należałoby dorzucić jeszcze pompkę napowietrzającą, żeby nie doprowadzić do duszenia się rybek i krewetek?

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety napowietrzacza nie mam :/ Myślisz że wystarczy, że wylot filtra skierowany jest na tafle wody, aby wprawiać ją w ruch i w ten sposób napowietrzać? Czy lepiej zainwestować w jakiś najtańszy napowietrzacz? A może na noc zminimalizować ilość bąbelków CO2 do minimum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...