Jump to content

[30]oswietlenie


Recommended Posts

Witam zakładam własnie krewetkarium z akwa 30 litrów ma pokrywe samoróbke i zarówke energooszczedna 8w która swieci jak 40W ale jakos tak ciemno mi tam jest i nie wiem czy jak posadze rosliny czy beda chciały rosnac.Moze tylko mi sie tak wydaje bo jest tam tło czarne i grys bazaltowy ponizej jest zdjeci akwarium i ocencie czy za słabo swieci zarówka i jak moze rozswietlic akwarium.

post-2125-13685159011376_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nigdy żarówka nie zastąpi świetlówki,więc proponuję zamontować świetlówkę ,a nawet dwie T5,które są dostępne w sklepach.

Jaszcze jedno to ,że coś ma dużo wat nie znaczy że jest dobre i mocne.W akwarystyce oprócz watów liczy się barwa światła,widmo,lumeny.

Przypuszczam,że twoja żarówka ma 2700k,to stanowczo za mało jeśli chodzi o roślinki i o zjawisko które nazywa się fotosynteza u nich.Potrzebujesz barwę większą tak 6000-10000K wtedy będzie ok.

Link to comment
Share on other sites

Poszukaj gotowych opraw meblowych 8W. Koszt nie większy jak 20zł/szt + świetlówki, bo te co tam są to kiszka straszna. Jakieś 827 najczęściej. Nie są duże i da się zmieścić, bo to świetlówki T5 (16mm). Normalne T8 mają 25mm średnicy - jest różnica :D

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...