Jump to content

dziwne zachowanie mułojada

werik429
 Share

Recommended Posts

Witam, posiadam akwarium już 4 lata i od tamtej pory mam w nim m.in. mułojada (ma ok.10cm długości). Do tej pory wszystko w porządku własciwie nadal wygląda zdrowo, ale od 4 dni nie zagrzebuje się w żwirku i dziwnie się zachowuje, juz parę razy byłam pewna że nie żyje. Jednak to trwa już parę dni i nie wiem czy jest na coś chory czy po prostu umiera ze starości? Prosze o poradę.

ok, obiecuje że regulamin przeczytam

akwarium ma 112l, oprócz mułojada posiadam: skalary, danio i molinezje. jeżeli chodzi o parametry to nie jestem w stanie ich sprecyzować, jakieś 3 tygodnie temu wymieniłam połowę wody i dolałam odpowiednia ilość biotopolu, dolałam jeszcze środek Tropical HEALTHOSAN lek przeciwko pleśniawce w ilości podanej do ogólnego akwarium, ponieważ wcześniej zdechł mi na to glonojad. Od tamtej pory nie robiłam testów na parametry, ale wszyskie rybki wyglądaja na zdrowe i żywotne

Wodę podmieniaj raz na tydzień 30%. Nie lej chemii, woda do podmian musi odstać 24h. Jeśli nie masz pewności, że reszta rybek ma pleśniawkę to też leków nie podawaj. Być może właśnie chemia szkodziła twojemu Mułojadowi.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...