Skocz do zawartości

PROSZĘ O POMOC!DZIWNY OSAD NA KORZENIACH


Rekomendowane odpowiedzi

Witam was bardzo serdecznie. W ubiegły czwartek kupiłam akwarium. (80x35x40) . Kupiłam do tego min. żwirek, kilka roślin, filtr, termometr, grzałka, preparat do uzdatniania wody, preparat - nawóz dla roślin., żywe kultury bakterii. No i Korzeń.do tego korzenia pan u którego dokonałam zakupu polecił mi glony które przymocowałam do tego ramion korzenia. Po 4 dniach zauważyłam, że na tym korzeniu zrobił się dziwny osad( od wczoraj jest większy), na filtrze i na roślinach 9 tutaj jest mniejszy) .. takie przezroczyste, gęste włoski.. nie wiem jak to dobrze określić. .. proszę Was bardzo o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj żadnych uzdatniaczy do wody- im mniej chemii tym lepiej. Glony do przyczepiania? :zamieszany:

Te bakterie które wymieniałeś nic nie dają, akwarium tak czy owak musi przejść okres dojrzewania. bakterie potrzebuja tlenu do życia, więc nie sądzę iż przeżyły w pudełku tyle czasu bez O2.

 

Tymi "włoskami" o ile się nie mylę to są wypławki ;). Dla pewności jeśli możesz daj zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)tak, facet "kazał" zakupić kilka takich zielonych glonków, które miałam przywiązać do korzenia i podobno mają się rozrosnąć..( nie kosztowały dużo - więc nie czułam tutaj podstępu z jego strony) .. spróbuje zrobić zdjęcie.

woda od wczoraj zrobila sie taka mętna.. trochę mleczna..

Nie wiem co mam z tym zrobić, Czyli mam to zostawić jak jest, nic nie dolewać, chemii itp, i czekać ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

bardzo dziękuję.. za zauważenie mnie i problemu.

Spokojnie ;). Po to tu wszyscy jesteśmy aby pomagać ;).

Mleczna woda to na 90% pierwotniaki. Masz świeżo założone akwarium. Często się coś takiego zdarza. Więc tutaj nie ma powodów do paniki. Poszukaj o tym na forum, było kilka razy o tym "problemie" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo... co wiecej mam sasiada ktory ma sklep zoologiczny i zna sie na rzeczy... powiedzial mi zeby sie tym nie przejmowac bo korzen jest poprostu swierzy i wydziela odrobine ssokow do wody i cos takiego sie robi... po pewnym czasie samo zniknie i nie jest szkodliwe dla ryb np otoski to zjadaja, plesn to raczej nie jest u mnie tylko w niektorych miejscach na korzeniu sie pojawilo (tam gdzie byly resztki kory) plesn by atakowala wszystko po kolei i przenoscila sie na reszte baniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Daj go na kaloryfer na 2 dni. Pogotuj go potem jakieś 30 minut w roztworze soli. Później bez soli 30 minut i do akwa nim. Wtedy się szybciej tego pozbędziesz. Często się to zdarza przy dokładaniu nowego korzonka do akwarium. Nie masz się czym przejmować.

 

ps: errykz: chyba jeszcze nie widziałeś pleśni na korzeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wygotowałam i na dzień dzisiejszy jest ok. tylko w 2 miejscach pojawiła się odrobina tego, ale kupiłam dwa glonojady które może coś mi pomogą..:P nawet byłam w sklepie gdzie dokonałam zakupu.. Pan stwierdził, ze to nic poważnego...podpowiedział "wygotować"..heh ( szkoda, że wcześniej mi o tym nie wspomniał) - ale jeżeli nie pomoże kazał przynieść i wymieni mi na inny.. :) chciałam Wam bardzo podziękować za pomoc :* i będę w kontakcie:) pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy problem!!!.... proszę Was o pomoc.. Korzeń wygląda bardzo dobrze:) Natomiast dzisiaj zauważyłam kilka sztuk małych ślimaków?! przynajmniej wyglądają jak miniaturowe ślimaki.. ale skąd coś takiego w moim akwarium?? Proszę o pomoc , co to jest? skąd? i co z tym mam zrobić? proszę o odpowiedź.. liczę, że mi pomożecie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...