Skocz do zawartości

[216 - iwagumi] Nowa odsłona -mam nadzieję, że mniejsza lipa


hipcio_stg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam dłuuuugo przeze mnie oczekiwany zbiornik. Zakup szkła jak i sprzętu ponad rok temu. Przez zrządzenia losu dopiero dzisiaj mogę się nim pochwalić. Jest to 216 litrów (profil), które powinno przypominać iwagumi (z założenia autora :P )

 

Data zalania : 21 marca 2010

 

Jako podłoża użyłem wcześniej zakupionego czarnego bazaltu o granulacji 3-5mm. Na "plażę" wykorzystałem piasek kwarcowy. Kamienie użyte do kompozycji to "light pagoda" [dzięki uprzejmości ahaed - do dziś jestem przepełniony wdzięcznością ;)] korzonek [dzięki wielkiej odwadze i poświęceniu ecik`aGFC ;) za co również jestem niesamowicie wdzięczny. Dekoracje ceramiczne typu zatopiony nurek - bral :D

 

Jeżeli chodzi o sprzęt:

Filtr TetraTec EX700 (na forum mi polecono grrrrrrr :twisted:) Jak nie da rady wymienię na EHEIMA ;)

Grzałka Tetra 300W

Oświetlenie 3x39W (1x10000, 2x6500)

Zestaw CO2 (butla 6kg)

Nawożenie - EI

 

Flora:

- blyxa japonica

- micranteum umbrosum

- hygrophilia difformis

 

 

 

do tego w planach:

- eleocharis parvulas

- eleocharis vivapra

Fauna:

- gupik xxx szt [przyniosłem z pracy, bo reszta rodzinki nie mogła się doczekać, docelowo ich miało nie być ;)]

- neon axelroda 45szt

- otocinclus vestitus 8szt

- apistogramma cacatuoides 1+3szt

- Crossocheilus siamensis 2szt

- antonome helena 1szt

 

Pierwsza fotka baniaka - zalanie. Poziom wody do wypoziomowania i sprawdzenia czy szafka jest ok.

post-1911-13685158998827_thumb.jpg

 

Pierwsze roślinki

post-1911-13685158999534_thumb.jpg

 

Po dostawie zamówionych roślin

post-1911-13685159000189_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wow! To jest początek i prezentuje się niesamowicie! Bazaltu nie pożałowaliście obywatelu :D Będę często zaglądał do tej galerii :)

ps jakie są daty ostatnich fotek ?

 

Filtr TetraTec EX700 (na forum mi polecono grrrrrrr :twisted:)

hahahaha ja nic nie mówię :roll: lalalala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam wrażenie, że już gdzieś widziałem te kamole :roll:;) .

Według mnie przydałyby się jeszcze za dwa mniejsze do kompletu. Korzeń z prawej jakoś inaczej bym obrócił lub obsadził gęściej roślinkami. No ale poczekajmy jeszcze troszkę, wiadomo jak to bywa ze świeżo zalanymi baniakami. Potrzeba im czasu aż wszystko się rozrośnie, wtedy będzie można oceniać całość. Jak na razie jest bardzo ok! Oby dalej szło w takim kierunku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipcio baniaczek na duży plus :D Zapowiada się coś przyjemnego dla oka i tak trzymać. Jedynie ten korzonek... Wciąż mi nie pasuje jego ułożenie... Może coś pomiędzy poziomem a pionem spróbuj...? Ogólnie kształt ma fajny, ale tak "na sztorc" jakoś nie bardzo wygląda... Ale na pewno coś wymyślisz :) Powodzenia życzę! Będę śledzić wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszytko piknie czekamy na kolejne foty :D

 

Teraz mam problem bo ja również zakładam iwagumi ale to na ferie zimowe.

Tylko lipa muszę teraz myśleć nad aranżacją też chciałem na środku sciężkę z piasku, a wzdłuż niej kamyczki z wgłębką He He A przecież nie będę KOPIOWAŁ Twojego pięknego dzieła naprawde gratuluje udanej aranżacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie dobre słowa. Będę starał stawać na wysokości zadania i rozwijać swoje umiejętności jak i sam baniak. Co do obsady czegoś większego to podejrzewam, że jak znudzą mi się kamyczki to przejdę w jakieś pielęgnice. Na razie drobnica. Bimbrownia pyka, czekam na efekty. Niebawem nowe fotki. Miały być wczoraj, ale oddałem neta z pley [masakra] i mam neta tylko w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( hipcio czemu czemu a czemu i jeszcze raz czemu ten schemat ścieżki z japonów :x , kolejne akwarium ze ścieżką :| , a pozatym akwao zapowaida sie ciekawie, czekam aż sie wszystko rozrośnie

ps. co do filtra 700 tetry jest za mała do 200 ja używam 1200 i nic nie przeklinam, co do butli ja bym nie kupował metodą prób i błędów znalazłem proporcje do bimbrowni żeby chodziła 24/h a podmiieniam tylko raz na tydzien , więc mi się nie opłaca nic kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamelg,Hipcio napisał :

Docelowa obsada:

- neon axelroda 50szt

- Otocinclus vestitus 10szt

Więc jak widać nie planuje nic więcej,w sumie szkoda.

Ja proponuje dodać chociaż harem gurami mozaikowego,bądź prętnika morelowego

 

czytałem to play ale hipcio może mieć jakieś odległe plany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie wkleić tutaj swoje zdjęcie, jak wyglądało mniej więcej moje akwarium kilka miesięcy temu.....

Dołączona grafika

komentarz jaki dostałem na temat takowej "plaży" jak nazwał to hipcio :zamieszany: no i nie omieszkam go dokleić

Baniak ewoluuje. Plaża zniknęła - chyba lepiej to wygląda.....

:zamieszany: No a nie wspomnę ze podłoże takie same (bazalt i piasek kwarcowy)..... tylko kamyczki troszkę mniejsze :roll:

 

 

pomijając to Bardzo mi się podoba Twoje akwarium... Może moja "plaża" Ci się nie podobała bo mnie miałem tak pięknych roślin jak Ty :zamieszany: :shock::|:roll::cry::?::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...