Skocz do zawartości

jak obnizyć PH?


pieco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki jak obniżyć Ph gdyż mam na poziomie 8,5 w 70l akwarium a w wodzie do podmian jest 7,5ph.

Obsada

2Xbrzanka sumatrzańska

3Xbrzanka różowa

3Xżółtaczek indyjski

Filtr - Fzn/2 gąbka ,zeolit, gąbka

Podłoże:żwirek marmurowy

Oświetlenie 2x18w( glo-sun i flora-glo )

temp.ok 26st

Parametry wody:

pH-8,5

NO3-mniej niż 10mg/l

NO2-0mg/l

Kh-26 kropli w skali niemieckiej

Gh-12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- aby obniżyć - dozowanie CO2, filtracja z użyciem torfu, szyszki olchy, liście dębu, preparaty (przed zastosowaniem preparatów należy sprawdzić poziom fosforanów w akwarium, większość z nich zawiera kwas ortofosforowy, a zwiększony poziom fosforanów spwoduje nadmierny rozwój glonów, o wiele lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kwasu solnego). Przed obniżaniem pH należy ustalić wartość kH, i ewentualnie skorygować do optymalnej granicy, przy której pH jest nabardziej stabilne: 6 - 8`n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam również płeć przeciwną :kwiaty: Myślę ze jedyne co może zawyżać ph to żwirek marmurowy bądz za krótko dojrzewał mi baniak bo ok tyg :( Ale dzięki serdeczne zabiorę sie teraz do lektury jak obniżyć kh i gh bo jest stanowczo za duże.

 

"Polska-wszyscy płaczemy razem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda do podmian ma 25 Kh i 13Gh a Ph wynosi 7,5 czyli mniejsze niż w zbiorniku słyszałem o dodawaniu wody destylowanej w celu obniżenia Kh bo to podstawa przy zbijaniu ph ale nie wiem w jakich proporcjach chyba będę próbował z proporcjami we wiadrze mieszając wodę destylowana z woda z akwa i robiąc testy. Czy ktoś robił podobne rzeczy a może inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez potrzeby nie będę robił innych zajęć mam za dużo. Skupię się na tym co piszesz by osiągnąć optymalne parametry. a masz pomysł na nawożenie, żeby nie przesadzić. wychodzę z założenia lepiej mniej niż za dużo ale jak sprawdzić czy jest ok.

Pozdro jestem Ci wdzięczny gdyż dobrze prawisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...