Skocz do zawartości

biały kożuszek


rash88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje akwarium zalałem wodą 3 dni temu jeszcze nie ma w nim żadnych rybek ani roślin oczywiście

W wodzie jest tylko żwir solidnie wypłukany, i dwa korzenie jeden jest wyciągnięty z akwarium w którym były rybki a drugi po prostu kupiony w sklepie zoologicznym. Problem dotyczy tego korzenia z innego akwarium bo u mnie zaczął chyba pleśnieć nie wiem dlaczego. Jest na nim taki biały kożuszek (nalot) bardzo delikatny po przetarciu ręką znika ale za jakiś czas się pojawia na nowo ma grubość ok 1-2 mm. Po bliższym przyjrzeniu się ma strukturę drobnego mchu ale niestety nie da rady zrobić zdjęcia bo mam za slaby aparat. A drugi korzeń jest w super stanie i nic sie go nie czepia. Co z tym zrobic?

 

Woda jest tez zabarwiona przez korzenia na brązowo czy to minie za jakiś czas? bo wyszło mi teraz BW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęcia trudno na 100% zidentyfikować problem. Pamiętaj jednak, że korzeń został wzięty z dojrzałego akwarium (jak przypuszczam), a twoje ma dopiero kilka dni więc właściwie "wszystko może w tej wodzie jeszcze pływać". Nadal obstawiam pleśń, ale może to też być jakiś rodzaj glona. Postaraj się zrobić jednak zdjęcie, wtedy będzie łatwiej ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...