Jump to content

Widowiskowe Zaloty


Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Zastanawiam się nad uruchomieniem niewielkiego zbiornika - około 30 litrów (w przyszłości 200) Chciałbym umieścić w nim niewielką ilość ryb - powio powiedzmy edzmy parkę góra dwie - jeśli będą małe. Chciałbym zapytać czy znacie zwyczaje godowe ryb słodkowodnych akwariowych dostępnych w większości sklepów akwarystycznych?

Bardzo zależy mi na widowiskowych bądź chociaż rozpoznawalnych rytuałach godowych lecz nie walce pomiędzy płciami. Jednocześnie chciałbym aby ryby różniły się pomiędzy sobą - samiec od samicy. Nie szukam jakichś wymyślnych rodzajów ryb lecz jakichkolwiek które odpowiadałyby powyższym kryteriom. Ogólnie mówiąc chciałbym mieć na co popatrzeć od czasu do czasu. Oczywiście akwarystyka jest dla mnie pasją sama w sobie, ponieważ jednak nie dysponuję jeszcze wystarczającymi warunkami dla bardziej widowiskowego zbiornika, chciałbym mieć takowy na mniejszą skalę.

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie informacje.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Gupiki nie mają widowiskowych zalotów i nie uważam aby były ciekawe (zależy dla kogo). Poza tym masz małe akwarium a gupiki się szybko rozmnażają, więc łatwo o przerybienie. Kup jakieś rybki, które się wolno rozmnażają.

Ja bym Ci radził parkę bojowników, one mają bardzo widowiskowe zaloty i litraż twojego akwarium spełnia ich wymagania. Poza tym są ładne :)

Dołącze jeszcze, że nie mają wysokich wymagań i są ogólnodostępne.

Są idealne dla Ciebie ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym Ci radził parkę bojowników, one mają bardzo widowiskowe zaloty i litraż twojego akwarium spełnia ich wymagania.

Co do widowiskowych zalotów to się zgodzę, do reszty nie. Samiec + jedna samiczka = zagonienie i zamęczenie ciągłą chęcią rozmnażania się samiczki. No i w 30L może być tylko jeden Bojownik. Min. akwa na harem Bojowników to 54L i wtedy 1+ 3.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...