Skocz do zawartości

[240L] ogólne


Ktoś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Już kiedyś miałem tutaj swój temat ale znowu tu jestem. Chcę zmienić obsadę akwarium.

Obecnie mam:

- neon innes - około 50

- danio - chyba 7

- otoski - chyba 8

- glonojad lamparci - 2 (panowie)

- no i ostatni nabytek bocja wspaniała - 4 (mały/duży problem ze ślimakami)

- kosiarki - bodajże 3 może 4

 

dogadałem się z gościem z akwarystycznego że mogę się z nim "zamienić" rybkami i jak będę miał młode to bez problemu ode mnie je zabierze.

 

A więc obecny plan:

- Bocja wspaniała - 4

- glonojad lamparci - 2

- otoski - chyba 8

- kosiarki -

- nie wiem co do danio - nie podjąłem jeszcze decyzji

i dodatkowo

- mieczyk czarny - 1+2

- mieczyk czerwony - 1+2

- mieczyk "Berlina" - 1+2 (czerwony z czarnym weloniastym ogonem)

- molinezja ostrousta (żółta) - 1+2 (własny chów)

- barwniak czerwonobrzuchy - 1+1

 

czytając teraz to co napisałem to nie wiem czy skalary jeszcze tu wejdą :( a miałem ochotę na dwie parki.

Co o tym myślicie?

 

PS.

żeby nie było, szukam obsady do tego akwarium

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- neon innes - około 50

Jeżeli tyle ma ich zostać, co moim zdaniem żadnych danio mieczyków itd.

o skalarach przy tym tłumie zapomni ;O

zredukuj neonów do 25 max 30 i w tedy te skalary mogły by być albo te mieczyki.

 

potrafisz sobie to wyobrazić ?

50 neonów

9 mieczyków

3 molinezje

4 skalary

i reszta :o bo ja nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gofer, wybacz ale czytaj ze zrozumieniem.

 

A więc obecny plan:

- Bocja wspaniała - 4

- glonojad lamparci - 2

- otoski - chyba 8

- kosiarki -

- nie wiem co do danio - nie podjąłem jeszcze decyzji

i dodatkowo

- mieczyk czarny - 1+2

- mieczyk czerwony - 1+2

- mieczyk "Berlina" - 1+2 (czerwony z czarnym weloniastym ogonem)

- molinezja ostrousta (żółta) - 1+2 (własny chów)

- barwniak czerwonobrzuchy - 1+1

 

Właśnie inneski idą w odstawkę.

 

 

EDIT

mieczyk "Berlina" - znalazłem miecza o którym myślałem http://xiphophorus-ela.blogspot.com/search/label/Mieczyk%20czerwony%20wagtail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po zdjęciu widzę że masz ładne akwarium ja bym zrezygnował z ryb żyworodnych a do tych neonków i glonojadów dołącz albo kosiarki albo otoski ( tak z 6-8szt) plus bocje lub kiryski 6-10sz i kilka większych dominujących ... ale z drugiej strony neonki przy duzych drapieżnych rybach będą się nie pewnie czuły także skalary nie bardzo raczej bardziej spokojne ryby brzanka rekinia lub sum rekini paletki by pasowały ale na początek nie polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to bym widziała tak:

 

- Bocja wspaniała - 4 - ja bym wymieniła na Kiryski Albinosy lub Pstre, z tych większych tak z 14 szt. . Nie rosną tak duże jak Bocje a w takiej grupie na prawdę fajnie się prezentują ;). Co do Bocji to we 4 będą się czuły samotne.

- glonojad lamparci - 2 - ok

- otoski - chyba 8 - chyba? ;) sprawdź ile masz dokładnie, ja bym dała na taki baniak 12 szt.

- kosiarki - ile?, nie lepiej same Otoski i większej grupie?

- nie wiem co do danio - nie podjąłem jeszcze decyzji - oddaj

i dodatkowo

- mieczyk czarny - 1+2 - ok

- mieczyk czerwony - 1+2 - ok

- mieczyk "Berlina" - 1+2 (czerwony z czarnym weloniastym ogonem)- ok

- molinezja ostrousta (żółta) - 1+2 (własny chów) - ok

- barwniak czerwonobrzuchy - 1+1 - ok

Ja lubię też żyworodne i jeśli nie będziesz dawał do kotnika to przerybienia nie będzie. Ja bym dała jeszcze jakąś niedużą ławicę np. Razbory Klinowej w ilości 10szt.

Gdyby baniaczek był mój to by to tak wyglądało ale wiadomo jeszcze 100 razy zmieni Ci się koncepcja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja się nie bardzo już zmieni, chociaż jeszcze rybek nie mam. Razbory jakoś mi nie podchodzą. Zastanawiam się jeszcze cały czas nad skalarami, ale tu jeszcze mam trochę czasu :).

Co do bocji to kupiłem je niedawno jako naturalna pomoc w zwalczaniu ślimaków, ale to jest naprawdę nierówna walka. Dzisiaj na noc zarzucę marchewkę. Zobaczymy co mi się uda złowić :P.

jeżeli chodzi o kiryski to pewnie będą pstre. Albinos się traci na jasnym tle i tylko ślepia widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potomstwo - oddam (jak zdążę coś wyłowić przed skalarami, molinezjami i innymi "gadami")

Masz tam trzy różne charakterystyczne odmiany. Ryby będą się krzyżować między sobą tworząc różnokolorowe krzyżówki. Oczywiście to ten sam gatunek i młode będą zdrowe [hybrydy nie powstają] - ale za to efekt hodowlany będzie mizerny i niewspółmierny z wysiłkiem który ktoś włożył aby stworzyć np. tą długopłetwą odmianę. Gdybyś tych ryb nie oddawał tylko sam dalej kombinował nad nimi to byłoby ok, ale ryby trafią dalej - gdzie też na pewno będą rozmnażane. Lepiej nie doprowadzać do sytuacji takiej jaka jest przy gupikach - że 95% sklepowych egzemplarzy to "kundelki" powstałe w wyniku niekontrolowanego krzyżowania się różnych odmian.

Oczywiście nie zabraniam oddawania ryb, po prostu zachęcam do przemyślenia tego ;)

Moim zdaniem lepiej żeby taki "mieszany odmianowo" narybek spełnił rolę wysokobiałkowego pokarmu dla innych ryb niż trafiał do sklepów ;)

 

Co do obsady, sporo gatunków... nie mieszałbym już bardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa w hodowle odwidziała mi się po tym jak molinezja po wyjęciu z kotnika (kotnik był zamontowany w ogólnym) "wróciła" do niego i pożywiła się swoim potomstwem. A więc raczej na jakieś 99% nie będę się bawił w kotnik. Raczej zajmą się inni mieszkańcy baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...