Jump to content

Problem z Egerią densą


Recommended Posts

Witam.Mam problem z następującą roślinką:

Jest to Egeria densa(wys.ok 25cm).Znajduje się w 54l zbiorniku.Oświetlenie 15w świecę12-14h/dobę) + filtr hailea bt400 i grzałka z termostatem 50w.

Roślinka rośnie między grzałką a filtrem,więc może problem wynika przez jej położenie.

Problem zaczął się dzisiaj.Kupiłem ją i posadziłem kilka dni temu.Rośnie ładnie,nawet wypuściła nowy pęd ;)

Otóż dzisiaj rano zauważyłem że z jej pięknego,intensywnie zielonego koloru spora część rośliny zwłaszcza dolna(od połowy w dół) robi się lekko brązowa.Po prostu jakby zmieniła kolor.Akwarium było czyszczone w środę,więc niecały tydzień temu.Przy czyszczeniu spuściłem 60% wody i odmuliłem dno.Wyczyściłem ścianki akwa i znajdujące się w nim sprzęty.Proszę o szybką odpowiedź co to może być i jak to zwalczyć.

Link to comment
Share on other sites

Roślinka ma w sumie 5 pędów:2 małe i 3 duże.Z tych dużych na połowach 2 pojawiają się częściowo brązowe elementy na liściach aż w końcu całe brązowieją.Kupiłem ją w sklepie zoologicznym.

Link to comment
Share on other sites

Moczarka nie jest wymagająca ale: nie lubi "brudnej wody" tzn. jest dość podatna na osadzanie się mułu. Zapewnij jej makro, mikro co2, a nie poradzisz sobie z przycinaniem. Nawet jeśli dolna cześć zbrązowieje, to przy takim szybkim tempie wzrostu będziesz mógł wyciąć to co szpeci zbiornik bez większej utraty masy roślinnej.

Link to comment
Share on other sites

Odmuliłem dokładnie dno.Teraz zauważyłem że ze żwirku wyłaniają się nowe pędy,a z jednej co już rośnie przy samej tafli wody wyrasta drugi czubek,także to co wytnę to odrośnie mam nadzieję równie szybko.Ok dziękuję za pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie może być ale są lepsze nawozy w korzystnych cenach. Zwartki pobierają bardzo dużo składników przez system korzeniowy więc jakiś nawóz pod żwirowy byłby wskazany. Nie lubią także przesadzania.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...