Skocz do zawartości

Problem z Egerią densą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem z następującą roślinką:

Jest to Egeria densa(wys.ok 25cm).Znajduje się w 54l zbiorniku.Oświetlenie 15w świecę12-14h/dobę) + filtr hailea bt400 i grzałka z termostatem 50w.

Roślinka rośnie między grzałką a filtrem,więc może problem wynika przez jej położenie.

Problem zaczął się dzisiaj.Kupiłem ją i posadziłem kilka dni temu.Rośnie ładnie,nawet wypuściła nowy pęd ;)

Otóż dzisiaj rano zauważyłem że z jej pięknego,intensywnie zielonego koloru spora część rośliny zwłaszcza dolna(od połowy w dół) robi się lekko brązowa.Po prostu jakby zmieniła kolor.Akwarium było czyszczone w środę,więc niecały tydzień temu.Przy czyszczeniu spuściłem 60% wody i odmuliłem dno.Wyczyściłem ścianki akwa i znajdujące się w nim sprzęty.Proszę o szybką odpowiedź co to może być i jak to zwalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczarka nie jest wymagająca ale: nie lubi "brudnej wody" tzn. jest dość podatna na osadzanie się mułu. Zapewnij jej makro, mikro co2, a nie poradzisz sobie z przycinaniem. Nawet jeśli dolna cześć zbrązowieje, to przy takim szybkim tempie wzrostu będziesz mógł wyciąć to co szpeci zbiornik bez większej utraty masy roślinnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...