Jump to content

Rak z Patzcuaro (Cambarellus patzcuarense).

Recommended Posts

Witam.

Ponieważ mam wolne akwarium chciałbym zakupić takiego raka jak w temacie.

Akwarium to 25l i pytanie ile takich raków mogłoby być w takim akwarium???

I czy te raki na pewno nie niszczą roślin?Pytam bo może wpuścił bym go do 45l.Ale trochę boję się o rośliny i inne rybki, ponieważ do akwarium 45l mam zamiar dokupić krewetki,dlatego raka chciałbym do 25l.

Raczek z Patzcuaro

Jest to jeden z mniejszych raków (stąd nazwa raczek). Dorasta do zaledwie 4 – 5 cm, ale pomarańczowa barwa ciała sprawia, iż warto go mieć w swojej hodowli. Gatunek ten można trzymać nawet w małych zbiornikach. W akwariach o pojemności około 100 litrów można postarać się o kilkanaście sztuk, a nawet udaje się go rozmnożyć. Nie niszczy roślin i nie atakuje ryb. Parametry wody powinny być zbliżony do tych z jeziora Patzcuaro, czyli: temperatura od 15 do 25 stopni, pH w granicach 9 (ważne by nie było obojętne, ani kwasowe), twardość około 14-16 dkH. Karmimy pokarmem roślinnym, martwymi ślimakami (ale niedużych rozmiarów), larwami komarów.

Rozmnażanie jest dość proste. Osobniki 4-ro miesięczne są już gotowe do rozrodu. W zależności od dobrania parametrów wody i rodzaju podawanego pokarmu, samica składa do 50-60 sztuk jaj, przeważnie nocą. Po kilku tygodniach można zaobserwować już bardzo drobne (3 mm) młode osobniki. Należy wtedy chronić je przed zjedzeniem przez innych lokatorów zbiornika.

Wystarczy poszukać, znalazłem to w 5s. :szukaj:

Wpisz w google Cambarellus patzcuarense i wciśnij enter :roll: . Lektury a lektury, na cały dzień, nikt za Ciebie nie będzie czytał, no chłopie.

No niestety, Masz rację. A co do raków, zalej baniaczek, wstaw zdjęcie, popatrzymy i zobaczymy jakie w ogóle stworzyłeś warunki bytowe dla raczków. Tyle ode mnie.

PS. Myślisz że to dobre rozwiązanie wpuszczać tam same raczki ? ? ? Może jeszcze jakieś krewecie, np. RC .

Tu pisze tak a gdzie indziej inaczej a krewetki chciałbym kupić ale do akwarium 45l,bo tam to już się raki raczej nie zmieszczą więc pomyślałem o 25l.

A pomysł wziął się stąd że ostatnio w zoologicznym zobaczyłem raka i to chyba był ten gatunek,chociaż nie jestem pewny bo był bardziej czerwony.I ten co go widziałem był nawet spory.

Najlepiej będzie jeśli pójdziesz do zoologicznego, zobaczysz sobie jeszcze raz, spytasz się o nazwę, i będzie dobrze :D . Ja generalnie doradzam Ci żebyś z tego baniaczka zrobił jakieś fajne krewetkarium. To na prawdę fajnie by wyglądało.

Adriano... Ty się normalnie prosisz o te ostrzeżenia :roll: A ja, jak ktoś mnie tak usilnie prosi, nie mam serca odmówić :twisted: Więc kolejne ostrzeżonko za spam dostajesz, bo jak zwykle nie chce ci się szukać... :roll: Ja rozumiem pytania o dodatkowe informacje, ale to o co pytasz jest na wyciągnięcie ręki.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...