Jump to content

Rak z Patzcuaro (Cambarellus patzcuarense).


Recommended Posts

Witam.

Ponieważ mam wolne akwarium chciałbym zakupić takiego raka jak w temacie.

Akwarium to 25l i pytanie ile takich raków mogłoby być w takim akwarium???

I czy te raki na pewno nie niszczą roślin?Pytam bo może wpuścił bym go do 45l.Ale trochę boję się o rośliny i inne rybki, ponieważ do akwarium 45l mam zamiar dokupić krewetki,dlatego raka chciałbym do 25l.

Link to comment
Share on other sites

Raczek z Patzcuaro

 

Jest to jeden z mniejszych raków (stąd nazwa raczek). Dorasta do zaledwie 4 – 5 cm, ale pomarańczowa barwa ciała sprawia, iż warto go mieć w swojej hodowli. Gatunek ten można trzymać nawet w małych zbiornikach. W akwariach o pojemności około 100 litrów można postarać się o kilkanaście sztuk, a nawet udaje się go rozmnożyć. Nie niszczy roślin i nie atakuje ryb. Parametry wody powinny być zbliżony do tych z jeziora Patzcuaro, czyli: temperatura od 15 do 25 stopni, pH w granicach 9 (ważne by nie było obojętne, ani kwasowe), twardość około 14-16 dkH. Karmimy pokarmem roślinnym, martwymi ślimakami (ale niedużych rozmiarów), larwami komarów.

 

Rozmnażanie jest dość proste. Osobniki 4-ro miesięczne są już gotowe do rozrodu. W zależności od dobrania parametrów wody i rodzaju podawanego pokarmu, samica składa do 50-60 sztuk jaj, przeważnie nocą. Po kilku tygodniach można zaobserwować już bardzo drobne (3 mm) młode osobniki. Należy wtedy chronić je przed zjedzeniem przez innych lokatorów zbiornika.

 

Wystarczy poszukać, znalazłem to w 5s. :szukaj:

Link to comment
Share on other sites

Wpisz w google Cambarellus patzcuarense i wciśnij enter :roll: . Lektury a lektury, na cały dzień, nikt za Ciebie nie będzie czytał, no chłopie.

No niestety, Masz rację. A co do raków, zalej baniaczek, wstaw zdjęcie, popatrzymy i zobaczymy jakie w ogóle stworzyłeś warunki bytowe dla raczków. Tyle ode mnie.

PS. Myślisz że to dobre rozwiązanie wpuszczać tam same raczki ? ? ? Może jeszcze jakieś krewecie, np. RC .

Link to comment
Share on other sites

Tu pisze tak a gdzie indziej inaczej a krewetki chciałbym kupić ale do akwarium 45l,bo tam to już się raki raczej nie zmieszczą więc pomyślałem o 25l.

A pomysł wziął się stąd że ostatnio w zoologicznym zobaczyłem raka i to chyba był ten gatunek,chociaż nie jestem pewny bo był bardziej czerwony.I ten co go widziałem był nawet spory.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej będzie jeśli pójdziesz do zoologicznego, zobaczysz sobie jeszcze raz, spytasz się o nazwę, i będzie dobrze :D . Ja generalnie doradzam Ci żebyś z tego baniaczka zrobił jakieś fajne krewetkarium. To na prawdę fajnie by wyglądało.

Link to comment
Share on other sites

Adriano... Ty się normalnie prosisz o te ostrzeżenia :roll: A ja, jak ktoś mnie tak usilnie prosi, nie mam serca odmówić :twisted: Więc kolejne ostrzeżonko za spam dostajesz, bo jak zwykle nie chce ci się szukać... :roll: Ja rozumiem pytania o dodatkowe informacje, ale to o co pytasz jest na wyciągnięcie ręki.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...