Jump to content

Recommended Posts

Witam. Zwracam się do Was forumowicze z prośbą abyście mi powiedzieli czy nawozy firmy Easy life są czegoś warte i jakie macie doświadczenia z stosowania tych nawozów, mam zamiar ich używać ale nie wiem jak się spisują i czy są problematyczne. Jeśli macie jakieś inne propozycje to proszę piszcie. Z tego co udało mi się wyszukać w googlach to Easy life jest całkiem dobrym wyborem ale wole to potwierdzić.

Powiem Ci coś o nawozie którego ja stosuję, jest on naprawdę b.dobry. Nawóz Sera Florena może i nie należy do najtańszych, ale zawiera Fe oraz Zn, Mn, Ca, Mg, Cu. Naprawdę polecam nawozy tej firmy. Pozdrawiam ;)

Ja mam EasyCarbo i u mnie świetnie działa (pomógł mi też pozbyć się glonów).

A ja stosuję Easy carbo,pro fito i jeszcze kalium-potasium myślę że są to nawozy troszkę przereklamowane ale dosyć dobre.

dzięki za wypowiedzi, jeśli ktoś chce się wypowiedzieć na ten temat to proszę się nie krępować....

Używam z tej firmy potas oraz EC i jestem mocno zadowolony z rozrostu roślin w akwarium.

Powiem Ci coś o nawozie którego ja stosuję, jest on naprawdę b.dobry. Nawóz Sera Florena może i nie należy do najtańszych, ale zawiera Fe oraz Zn, Mn, Ca, Mg, Cu. Naprawdę polecam nawozy tej firmy. Pozdrawiam ;)

Dobrze, ale nie zawiera potasu, składnika tak dla roślin ważnego. W związku z tym, potas trzeba dozować oddzielnie, co dla niektórych może być dyskomfortem. A wracając do tematu. Ja używałem easy carbo. Mogę śmiało polecić jako wspomaganie nawożenia.

Nitro, to roztwór KNO3 z dodatkiem MgSO4 lub MgSO4x7H2O

Phospho, to roztwór KH2PO4 lub H3PO4

Kalium, to roztwór K2SO4

ProFito nie odbiega daleko składem od PMDD, ma zasadmniczo więcej żelaza i chelatory niezbyt stabilne w twardej wodzie(EDTA), lepszy już jest pod tym względem skoncentrowany nawóz ogrodniczy "Mikro" firmy Intermag, ze względu na skład, użyte tam lepsze chelaty HEEDPA, no i wydajność (koncentrat) i cenę. Butelka 1L "Mikro" kosztuje około 12 złotych i możesz zrobić z niej 20 litrów nawozu podobnego do ProFito i ze stabilniejszymi chelatami.

Ferro, nie potrzebujesz tego nawozu, jeżeli dozujesz ProFito lub inny nawóz mikroelementowy w odpowiednich ilościach

Easy Carbo, chyba jedyny z całej serii nad zakupem którego można się zastanowić, choć również można go zastąpić odpowiednim roztworem aldehydu glutarowego. Jednak różnica w cenie nie będzie już tak duża, jak w wypadku innych nawozów i w dodatku zabawa z tym aldehydem często jest niebezpieczna, więc warto go kupić gdy nie używamy CO2, zwłaszcza w zbiornikach bardziej LT, lub jako dodatek zapobiegający glonom razem z dozowanie CO2 w typowych zbiornikach HT.

Ja stosuje z Easy-Life potas i easycarbo, a do tego sera florena i rośliny rosną aż miło :)